Trener Ruchu: Mamy dla rywala niespodziankę

  KPR Ruch Chorzow - Jutrzenka Plock
   fot. Dominik Modrzyk  /  źródło: Pressfocus

  Cieszę się, że pierwszy mecz gramy u siebie. Przy pewnej dozie niepewności przed pierwszym spotkaniem z nowym rywalem, własne ściany, wsparcie kibiców mogą mieć znaczenie, pomogą nam poczuć się pewniej - mówi trener piłkarek ręcznych Ruchu Jarosław Knopik. Chorzowianki podejmują o 18.00 KPR Jelenia Góra w pierwszym barażu o powrót do superligi. Rewanż w sobotę w Jeleniej Górze.

  Kto jest faworytem w rywalizacji Ruchu z drużyną z Jeleniej Góry?
  JAROSŁAW KNOPIK: Szanse są podobne, 50 na 50. To będzie mecz walki, decydować będą detale. Dużą rolę odegra przygotowanie mentalne, kto lepiej poradzi sobie z presją. Chłodzimy głowy, ale cieszę się, że pierwszy mecz gramy w Chorzowie.


  Dlaczego?
  JAROSŁAW KNOPIK: Może jakbym pracował z mężczyznami, to u siebie wolałbym grać rewanż. Ale w tym wypadku, przy pewnej dozie niepewności przed pierwszym spotkaniem z nowym rywalem, własne ściany, wsparcie kibiców mogą mieć znaczenie, pomogą nam poczuć się pewniej. Tutaj nie przegraliśmy żadnego meczu w I lidze, tutaj czujemy się mocni.


  Jakie są największe atuty rywala?
  JAROSŁAW KNOPIK: KPR ma kilka doświadczonych zawodniczek, które decydują o grze zespołu. To Sabina Kobzar, Tatiana Bilenia, Joanna Załoga i Aleksandra Tomczyk. Mocnym punktem drużyny jest dobrze znana w Chorzowie bramkarka Monika Ciesiółka, z którą - gdy latem przyszedłem do Chorzowa - pracowałem tylko przez tydzień. Ale czyim atutem będzie ta wzajemna znajomość - Moniki czy moich zawodniczek - okaże się w trakcie meczu.

   

  Co przeciwstawi Ruch?
  JAROSŁAW KNOPIK: Chcemy zagrać szybko, dynamicznie. Liczę na to, że uda się trochę zaskoczyć rywala, zrobiliśmy coś w tym kierunku.


  3
  Tyle osób w drużynie z Jeleniej Góry ma za sobą przeszłość w klubie z Chorzowa - oprócz bramkarki Moniki Ciesiółki to także rozgrywająca Sabina Kobzar oraz prowadzący zespół od marca trener Michał Pastuszko (pracował w Ruchu krótko w 2013 r.).

  Z tej samej kategorii