Pewne zwycięstwo "Niebieskich"

  MKS AZS UMCS Lublin - Ruch Chorzow
   fot. Wojciech Szubartowski  /  źródło: Pressfocus

  Szczypiornistki Ruchu Chorzów pokonały w Płocku tamtejszą Jutrzenkę 31:20 i wciąż zachowują szansę na końcowe zwycięstwo w I lidze. "Niebieskie" gonią w tabeli Koronę Handball Kielce, która pokonała dziś Sośnicę Gliwice.

  Choć początek spotkania był dość wyrównany (3:3), to jednak z każdą kolejną akcją Ruch się rozkręcał. W 14. minucie było już 10:4 dla gości, a do szatni "Niebieskie" schodziły z pięcioma bramkami w zapasie (15:10). W drugiej odsłonie podopieczne Jarosława Knopika tylko powiększały przewagę, a w końcówce meczu kontrolowały jego przebieg. Ostatecznie Ruch pokonał Jutrzenkę Płock 31:20 i przed ostatnią kolejką wciąż zachowuje szansę na wygranie całej ligi. Stanie się to jednak wtedy, jeśli lider, Korona Handball Kielce (która o dwa punkty wyprzedza ekipę z Chorzowa) przegra z AZS AWF Warszawa, a "Niebieskie" pokonają SPR Sośnicę Gliwice.

   

  MMKS Jutrzenka Płock - KPR Ruch Chorzów 20:31 (10:15)

   

  JUTRZENKA: Brudzyńska, Lis - Radzikowska 7, Warda 3, Maruszewska 2, Bałdyga 2, Woźnica 2, Stasiak 2, Zaremba 1, Homonicka 1 oraz Żuchewicz.

  RUCH: Staś, Bednarek - Rodak 7, Żakowska 4, Piotrkowska 3, Lesik 3, Polańska 3, Jasinowska 2, M.Drażyk 2, Masłowska 2, Doktorczyk 2, Kiel 1, A.Drażyk 1, Mrozek 1 oraz Stokowiec.

   

  SPR Sośnica Gliwice - Korona Handball Kielce 22:34 (10:17)

  Z tej samej kategorii