Niebieskie zmiażdżyły rywalki i zapewniły sobie udział w barażach

KPR Ruch - SMS Plock

Bez sensacji w Chorzowie. Ruch pokonał na swoi terenie outsidera I ligi, Sambora Tczew i jest coraz bliżej barażów o prawo gry w PGNiG Superlidze. Równie dobrze ze swoimi rywalkami poradziły sobie inne szczypiornistki SPR Olkusz i Sośnicy Gliwice.

Chorzowianki kontrolowały przebieg spotkania w niemal każdej sekundzie, a najlepszym wyrazem tego był fakt, że po 5 minutach prowadziły już 5:0. Później już Ruch tylko sukcesywnie powiększał przewagę, by na przerwę schodzić z 12 punktową przewagą (22:10). Druga połowa wyglądała już bardziej jako wyścig z czasem chorzowianek... by przekroczyć barierę 40 punktów. To ostatecznie się udało, a wygrana 24 punktami nie można określić inaczej niż deklasacja. Tym samym chorzowianki zapewniły sobie udział w barażach o awans do PGNiG Superligi.