Ruch górą w meczu z liderem!

KPR Ruch Chorzow - Jutrzenka Plock

Szczypiornistki z Chorzowa w 16. kolejce I ligi pokonały we własnej hali MTS Kwidzyn 27:21 i są już bardzo blisko czołowej dwójki rozgrywek.

"Niebieskie" powróciły rywalizacji po trzytygodniowej przerwie (w 14. kolejce pauzowały, a mecz 15. kolejki z SPR Olkusz został przełożony) i był to powrót zwycięski. Choć wcale nie było ono takie łatwe. Na początku spotkania lepiej radziły sobie bowiem przyjezdne. Ale jeszcze przed przerwą podopieczne Jarosława Knopika złapały swój rytm. Swoje zrobiła Paulina Jaśkiewicz, która obroniła dwa rzuty karne, a także niezawodna Marlena Lesik.

Zaś na początku drugiej połowy Ruch wprost zdominował kwidzynianki, rzucając im sześć goli, tracąc przy tym zaledwie jedną. Kwadrans przed końcem "Niebieskie" prowadziły 22:14, a cały mecz wygrały 22:14. Chorzowianki w tabeli są wciąż na trzecim miejscu (21 pkt), ale do Korony Handball Kielce oraz MTS-u tracą tylko jedno "oczko". Kwidzyn ma jednak rozegrany o jeden mecz więcej.

Przedostatnia w tabeli z dorobkiem 8 "oczek" jest SPR Sośnica Gliwice, która dziś zremisowała z AZS-AWF Warszawa 23:23.

Ruch Chorzów – MTS Kwidzyn 27:21 (12:8)

Ruch: Staś, Bednarek, Jaśkiewicz – Mrozek, Jasinowska 2, M. Drażyk 1, Piotrkowska 3, Żakowska 1, Lesik 4, Masłowska 5, Rodak 4, Płomińska 5, Nimsz, Stokowiec 2.

MTS: Bielak, Kłos - Król, Wicik 4, Guziewicz, Zawalich 2, Pękala 7, Wąsik 1, Szynkaruk 4, Bielak, Czarnik, Grabowska, Chmara 2, Kłos, Siuda, Grulikowska, Herominska, Damaziak 1.

SPR Sośnica Gliwice - AZS-AWF Warszawa 23:23 (14:13)