Chorzowianki wygrały w Warszawie i przewodzą w tabeli!

KPR Ruch Chorzow - MTS Kwidzyn

KPR Ruch Chorzów pokonał na wyjeździe szczypiornistki AZS-u AWF Warszawa 29:25. Ślązaczki mające na koncie 11 zwycięstw wyprzedziły w tabeli MTS Kwidzyn i Koronę Handball Kielce.

Piłkarki AZS-u AWF Warszawa nie sprawiły niespodzianki przed własną publicznością. Od początku do końca meczu to chorzowianki, które w ubiegły weekend odniosły ważne zwycięstwo nad MTS-em Kwidzyn, nadawały ton spotkaniu w Warszawie.

Po całkiem niezłym początku Akademiczki kompletnie się pogubiły i przez siedem minut nie były w stanie oddać celnego rzutu na bramkę Ruchu. W tym czasie rywalki nabrały rozpędu i raz po raz wypracowywały skuteczne ataki, dzięki czemu w 15. minucie prowadziły już 9:3.

Rewelacyjnie spisywała się zwłaszcza Oktawia Płomińska, która w całym spotkaniu zdobyła osiem bramek. Końcówka pierwszej połowy wyglądała już nieco lepiej w wykonaniu szczypiornistek ze stolicy, jednak nie były one w stanie zmniejszyć strat do przyjezdnych i na przerwę schodziły przegrywając 10:16.

Drugą część meczu w barwach Ruchu dobrze rozpoczęła Joanna Rodak. Mimo dobrej dyspozycji w ofensywie Pauliny Pawłowskiej AZS AWF wciąż nie był w stanie dogonić wyniku. Warszawiankom brakowało skuteczności, zmarnowały dwa rzuty karne. Ślązaczki mogły więc spokojnie realizować swoje założenia, przez cały czas utrzymując bezpieczną przewagę.

Jeszcze na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem gospodynie zerwały się do walki, by zmniejszyć rozmiary dziesiątej w sezonie porażki. Najpierw do chorzowskiej bramki trafiła Karolina Kmin, chwilę później dwa razy z rzędu celny rzut oddała Martyna Rozmus, ustanawiając wynik spotkania na 25:29.

AZS AWF Warszawa - KPR Ruch Chorzów 25:29 (10:16)

AZS AWF: E. Osińska, D. Osińska, Kuźmicka 1 - Skoczeń 5, Lewandowska 2, Gutowska 2, Sulborska 2, Rozmus 3, Kmin 3, Stencel, Pawłowska 7, Mastek, Król.
    Kary: 12 min. (Skoczeń, Sulborska - po 4 min., Kmin, Pawłowska - po 2 min.)
    Karne: 1/3

Ruch: Staś, Bednarek, Jaśkiewicz - Mrozek, Jasinowska 4, Drażyk 2, Piotrkowska 3, Żakowska 4, Lesik 1, Masłowska, Doktorczyk 1, Polańska, Rodak 3, Nimsz 1, Płomińska 8, Stokowiec 2
    Kary: 2 min. (Jasinowska 2 min.)