Juroszek: Łączymy i wspieramy pasję

Chcemy współpracować z najlepszymi klubami i aktywizować kibiców – mówi prezes STS, Mateusz Juroszek.

MATEUSZ JUROSZEK
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Siatkówka i piłka ręczna to bukmachersko „atrakcyjne” dyscypliny?
MATEUSZ JUROSZEK: Zdecydowanie tak. Przede wszystkim obie dyscypliny mają olbrzymią rzeszę kibiców w całej Polsce. Jednocześnie coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę, że bukmacherka to nie jest hazard, a gra wymagająca wiedzy. To zwyczajne hobby, dzięki któremu przyjemniej ogląda się mecze ulubionych drużyn. Także dzięki temu rynek zakładów w kraju dynamicznie rośnie. Jeśli więc chcemy trafić do nowych klientów, to właśnie siatkówka i piłka ręczna są tymi dyscyplinami, które mogą nam w tym pomóc, bo nie są tak silnie zagospodarowane jak piłka nożna. Warte odnotowania jest również, że ich udział w strukturze przyjętych zakładów systematycznie rośnie. Siatkówkę pod tym względem wyprzedza tylko piłka nożna.

 

Które rozgrywki siatkarskie bądź z piłki ręcznej najbardziej aktywizują klientów STS?
MATEUSZ JUROSZEK: Zmagania ligowe są chętnie obstawiane przez klientów STS, szczególnie kiedy grają topowe zespoły. Natomiast zainteresowanie każdym ze sportów - niezależnie od dyscypliny - jest największe kiedy reprezentacja lub drużyna klubowa występuje w rozgrywkach międzynarodowych. Tak jest w przypadku piłki nożnej, sportów indywidualnych, a także siatkówki czy piłki ręcznej. W zakładach STS biorą udział wtedy często również te osoby, które na co dzień nie obstawiają. Dotyczy to szczególnie imprez o wysokiej randze, a w takich nasi piłkarze ręczni i siatkarze regularnie występują – zarówno na poziomie klubowym, jak i reprezentacyjnym. Dlatego też ważne jest dla nas, że oba zespoły regularnie z sukcesami biorą udział w europejskich pucharach. Asseco Resovia od dwóch lat gra w Final Four, a Vive Kielce jest triumfatorem Ligi Mistrzów. To najwyższy światowy poziom.

 

Kiedy pojawił się pomysł rozszerzenie współpracy STS poza wiodącą dyscyplinę, czyli piłkę nożną?
MATEUSZ JUROSZEK: Pomysły na zwiększenie zaangażowania powstały już dawno, teraz przyszedł czas na realizację tych założeń. Żadna inna prywatna firma w Polsce nie angażuje się w takim wymiarze we wsparcie polskiego sportu, jak STS. Wynika to w dużej mierze ze specyfiki branży. Na bieżąco analizujemy cały rynek sportowy, czyli m.in. sytuację w poszczególnych ligach, aktualności z zespołów, kwestię praw telewizyjnych, frekwencję, zasięgi generowane w social media przez poszczególne kluby i ich aktywność w tej przestrzeni.

 

Dlaczego właśnie Vive Tauron Kielce i Asseco Resovia?
MATEUSZ JUROSZEK: To silne zespoły, które odnoszą sukcesy w krajowych i międzynarodowych rozgrywkach. Do tego oba kluby mają licznych kibiców nie tylko w regionie, ale w całej Polsce i są dobrze postrzegane. Chcieliśmy współpracować z najlepszymi.

 

Współpraca z tymi klubami to forma badania rynku, potencjału tych dyscyplin w kontekście jeszcze większego rozszerzenia waszej współpracy na inne popularne dyscypliny?
MATEUSZ JUROSZEK: Z całą pewnością nasza inwestycja przyniesie firmie kolejnych graczy i zwiększy rozpoznawalność marki STS wśród polskich kibiców. Nie ukrywam, że wiążę też duże nadzieje z silniejszą obecnością w województwie świętokrzyskim i podkarpackim. Przy podpisywaniu kolejnych umów wiele czynników ma znaczenie – dyscyplina sportowa, położenie geograficzne, siła organizacji sportowej i kibiców. Myślimy o kolejnych dyscyplinach, w których do tej pory nie byliśmy obecni. Jednak jest za wcześnie, by móc informować o szczegółach.

 

Kibice to wasz target numer jeden w kwestii adresowania poszczególnych akcji i planowania działań?
MATEUSZ JUROSZEK: Oni są w sporcie najważniejsi. Nasza współpraca z klubami nie ogranicza się do ekspozycji logotypu na materiałach reklamowych. STS jest zaangażowanym sponsorem - rozdajemy bilety na mecze, organizujemy strefę kibica, prowadzimy konkursy dla fanów. Poszczególne akcje z ich udziałem pokazują, że ta współpraca jest owocna dla wszystkich stron.

 

Artykuł sponsorowany

 

Z tej samej kategorii