Trzecie złoto młodych piłkarek ręcznych „Niebieskich”!

Ruch Chorzow

Piłkarki ręczne Ruchu Chorzów zostały po raz trzeci z rzędu najlepszą drużyną w kraju. Mistrzostwa Polski juniorek zostały przez nie zdominowane.

Piłkarki ręczne Ruchu Chorzów zostały po raz trzeci z rzędu najlepszą drużyną w kraju. To bezprecedensowy sukces juniorek „Niebieskich”; nigdy wcześniej żadnej drużynie w kraju nie udało się trzykrotnie, rok po roku, zdobywać złotych medali mistrzostw Polski w tej kategorii.
W rozegranym w Kwidzynie turnieju Final Four chorzowianki w półfinale pokonały siódemkę Vistalu Gdynia 28:24, a w finale ograły gospodynie zawodów, zespół MTS-u Kwidzyn 28:25. Ogromną radość w klubie potęguje fakt, że najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Oktawia Płomińska, za najwszechstronniejszą uznano Żanetę Senderkiewicz, zaś na najlepszą bramkarkę wybrano Karolinę Kuszkę.
Brązowy medal MP zdobył Vistal Gdynia, który w „małym” finale pokonał Varsovię 25:22.