Sośnica pokonała Koronę Handball Kielce. Awans Ruchu Chorzów

Od wtorku do czwartku rozgrywano mecze 1/16 Pucharu Polski kobiet z udziałem czterech zespołów Superligi. Sensacje zanotowaliśmy w Gliwicach, gdzie miejscowa, pierwszoligowa Sośnica pokonała beniaminka Superligi z Kielc.

KPR Ruch Chorzow - Sosnica Gliwice

Spotkanie tylko w początkowej fazie miało wyrównany przebieg, ale od końca pierwszej odsłony to niżej notowane gliwiczanki objęły prowadzenie, po przerwie nie straciły na jakości gry, więc zasłużenie po godzinie spotkania cieszyły się z wygranej.

Dokładnie rok temu co do dnia w Pucharze Polski zmierzyły się pierwszoligowe wówczas siódemki z Olkusz i Chorzowa, i wówczas z jednobramkowego zwycięstwa (27:26) cieszyły się „Srebrne lwice”. Tym razem w Olkuszu nie doszło do niespodzianki, sukces powędrował na konto dziesiątych aktualnie w tabeli Superligi „Niebieskich”. Początek meczu należał do chorzowianek (1:3, 3:5, 4:6 w 13 min), ale potem do głosu doszły gospodynie, które w 19 minucie objęły nawet trzybramkowe prowadzenie (10:7). Ostatnie 10 minut pierwszej połowy należały już zdecydowanie do przyjezdnych, które wygrały je w stosunku 10:3 i tak wywalczonego prowadzenia nie oddały już do końcowej syreny, choć trzeba przyznać, że ambitne olkuszanki z honorem pożegnały się z turniejem „tysiąca drużyn”.

SOŚNICA GLIWICE - KORONA HANDBALL KIELCE 29:28 (14:12)

SOŚNICA: Wróbel, Zizulewska, Matter – Reichel 2, Waluś 3, Kowalczyk 3, Krzymińska 6, Olejarczyk, Frątczak 1, Abramowicz 9, Platinskaja 1, Golec 4. Trener Maciej HAUPA.

KORONA: Wałcerz, Chojnacka – Priscilla 6, Orowicz, Zimnicka 1, D. Więckowska 9, Gliwińska 6, M. Więckowska, Janczyk 1, Czekaj 3, Skowrońska 2, Syncerz, Radzikowska, Homonicka. Trener Tomasz POPOWICZ.

SPR OLKUSZ – RUCH CHORZÓW 30:33 (14:17)

OLKUSZ: Petlic, Sroka – Łebko 5, Mrozowska 3, Masiuda 6, Łozińska, Nawara 2, Bocheńska, Wcześniak 5, Kolonko 6, Zub 3. Trener Marcin KSIĘŻYK.

RUCH: Kajumowa, Kuszka – Jasinowska 5, M. Drażyk 9, Polańska 1, Piotrkowska 6, A. Drażyk 4, Doktorczyk 2, Kiel 1, Lipok 2, Stokowiec 3. Trener Jarosław KNOPIK.