Trwa zwycięski marsz Olimpii

Alina Wojtas

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie wygrała piąty mecz z rzędu. Tym razem podopieczni Sławomira Szenkela pokonali na wyjeździe najsłabszy w tabeli grupy B I ligi UKS Olimp Grodków 32:28.

Lider I ligi znów nie zawiódł swoich kibiców i odniósł kolejne zwycięstwo. Pierwsza połowa meczu z Olimpem potoczyła się jednak nie po myśli szczypiornistów z Piekar. Przez większą jej część ekipą przeważającą byli gospodarze, którzy na przerwę wyszli z jednobramkowym prowadzeniem. Niespodzianka wisiała w powietrzu.

Podopieczni Sławomira Szenkela na drugą połowę wyszli bardziej zmotywowani, czego efektem była bardziej skuteczna gra. Kwadrans przed końcem Olimpia wreszcie wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca meczu. Ostatecznie lider I ligi wygrał 32:28. Nie powiększył jednak swojej przewagi nad najgroźniejszymi rywalami - zarówno bowiem MKS Kalisz, jak i SRS Czuwaj Przemyśl wygrali swoje mecze. Pierwszy traci do Olimpii punkt, a drugi - trzy.

UKS OLIMP GRODKÓW - OLIMPIA MEDEX PIEKARY ŚLĄSKIE 28:32 (16:15)