Olimpia wciąż niepokonana we własnej hali

Zaglebie Lubin - Stal Mielec

W 16. kolejce I ligi grupy B Olimpia MEDEX Piekary Śląskie pokonała AZS AWF Białą Podlaską 32:28.

Olimpia rundę rewanżową rozpoczęła ze zmiennym szczęściem. Najpierw szczypiorniści z Piekar pokonali na wyjeździe Moto-Jelcz Oławę, a następnie przegrali w Końskich z tamtejszym KSSPR. We własnej hali podopieczni Sławomira Szenkela są jednak nie do pokonania. Udowodnili to również dziś w starciu z AZS AWF Białą Podlaską.

Przez pierwsze piętnaście minut walka toczyła się bramka za bramkę. W końcówce pierwszej połowy Olimpia podkręciła tempo, choć na przerwę schodziła z dwubramkowym prowadzeniem. Kwadrans przed końcem spotkania goście doprowadzili do remisu (20:20), ale zaraz potem lider I ligi odzyskał inicjatywę. Ostatecznie wygrał całe spotkanie 32:28.

Olimpia Medex Piekary Śląskie - AZS AWF Biała Podlaska 32:28 (17:15)