Porażka Olimpii Medex Piekary Śląskie, ale bez poważniejszych konsekwencji

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie

Olimpia Medex Piekary Śląskie przegrała na wyjeździe w meczu na szczycie przeciwko MKS-owi Kalisz 20:27. O porażce zadecydowała fatalna końcówka w wykonaniu lidera.

Pierwsza połowa wcale nie zwiastowała takiego pogromu. Szczypiorniści z Piekar od samego początku kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, wypracowując sobie - wydawać by się mogło - bezpieczną, kilkupunktową przewagę. Na przerwę schodzili z wynikiem 12:10.

Druga połowa to już jednak popis bezradności. Choć jeszcze do 40 min Olimpia prowadziła 17:15, to później na parkiecie panowali szczypiorniści z Kalisza. Nie dość, że potrafili odrobić straty, to jeszcze sukcesywnie powiększali przewagę, kończąc mecz wynikiem 27:20.

Mimo porażki Olimpia utrzymała pozycję lidera. Szczypiorniści z Piekar mają punkt przewagi nad zespołem z Kalisza.

MKS Kalisz - Olimpia Medex Piekary Śląskie 27:20 (10:12)