Wymęczone zwycięstwo Olimpii

Zaglebie Lubin - Stal Mielec

Lider grupy B I ligi wygrał na wyjeździe z SPR-em Tarnów 30:29. Jak widać, nie było to łatwe zwycięstwo, o czymś świadczy fakt, że na przerwę Olimpia schodziła z dwubramkową stratą.

Goście z Piekar w pierwszej połowie mieli ogromne problemy, by przedrzeć się przez obronę SPR-u. W bramce tarnowian bardzo dobrze radził sobie Dawid Ciochoń. W drugiej połowie Olimpia co prawda odrobiła straty, ale do samego końca walka toczyła się bramka za bramkę. Jeszcze trzy minuty przed końcem meczu na tablicy wyników widniał remis (28:28). Większym opanowaniem w końcówce wykazali się podopieczni Sławomira Szenkela, którzy wbili rywalom dwie bramki z rzędu.

Olimpia jest liderem I ligi, ale ma tylko punkt przewagi nad MKS-em Kalisz, który pokonał dziś AZS AWF Biała Podlaska 27:21.

SPR Tarnów - Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 29:30 (15:13)