Kiedyś grał w ekstraklasie; teraz ma „załatwić” IV ligę dla Ustronia

Na boiska okręgówki zaglądamy nieczęsto, ale... tym razem warto. Informacja dotyczy bowiem zawodnika, który w przeszłości występował nawet w ekstraklasie - w sezonie 2002/03 zagrał w niej 20 meczów w barwach Szczakowianki Jaworzno.

Łukasz Błasiak
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

38-letni Łukasz Błasiak, który - poza klubem z Jaworzna - grał również m.in. w Podbeskidziu Bielsko-Biała, Polonii Bytom i GKS-ie Tychy - podpisał właśnie półroczny kontrakt z liderem bielskiej Profi Credit ligi okręgowej, Kuźnią Ustroń. - Bardzo liczymy na jego skuteczność - nie kryje prezes klubu spod Równicy, Marek Matuszek, były znakomity bramkarz ligowy (Raków, Widzew, Ruch Chorzów, Polonia Warszawa). Ustronianie - po imponującej jesieni (14 zwycięstw, 1 porażka!) - w tabeli ledwie o dwa punkty wyprzedzają WSS Wisła, więc każde wzmocnienie składu jest „na wagę złota” w szykującej się wiosennej batalii o awans do IV ligi śląskiej.


Przypomnijmy, że jesienią bramki dla Kuźni strzelał m.in. 36-letni Adrian Sikora, w Ustroniu mieszkający na co dzień. Zapowiadał co prawda po jednym z meczów, że wiosną poświęcić się chce już wyłącznie pracy skauta w Podbeskidziu, ale... - Wciąż na Adriana liczę. Myślę, że w rundzie rewanżowej jeszcze kilka meczów u nas rozegra i kilka bramek strzeli - uśmiecha się Matuszek.

 

Piłkarzem Kuźni jest też młodszy z braci Sikorów, Mieczysław, również mający ekstraklasową przeszłość.
Błasiak - wracając do nadziei prezesa Kuźni - w rundzie jesiennej zdobył cztery gole dla grającego w grupie drugiej IV ligi śląskiej zespołu GKS Radziechowy-Wieprz. I choć ekipa z Żywiecczyzny jest wiceliderem, mającym realną szansę na włączenie się do walki o III ligę, doświadczony snajper wybrał ofertę lidera okręgówki.

Komentarze (5)

Napisz komentarz
No photo
No photo~znużonyUżytkownik anonimowy
~znużony
No photo~znużonyUżytkownik anonimowy
do ~Janek:
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
26 sty 17 10:59 użytkownik ~Janek napisał
To gdzie gra Polska młodzież jak nawet w dziesiątych ligach grają sami emeryci!/
Polska młodzież podbija zachód. Na zmywaku.
26 sty 17 13:48 | ocena:100%
Liczba głosów:6
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
To gdzie gra Polska młodzież jak nawet w dziesiątych ligach grają sami emeryci!/
26 sty 17 10:59 | ocena:88%
Liczba głosów:8
88%
13%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~TomUżytkownik anonimowy
~Tom :
No photo~TomUżytkownik anonimowy
W Ustroniu ,,robi,, sie szal z zawodnikow z podworka. Wielka inwestycja, nowy stadion. Tylko dla kogo? Dla paru chlopcow ktorzy pokopia pilke? Trzeba bylo zrobic bieznie I zaplecze lekkoatletyczne, skorzystali by wszyscy, a nie kilku chlopcow.
27 sty 17 08:38 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii