Rzut oka na Fryca, czyli prawy obrońca poszukiwany przy Bukowej

Konkurent dla Wojciecha Kędziory w ofensywie oraz boczni defensorzy - oto (jak się wydaje...) priorytety GKS-u Katowice w zimowym okienku transferowym.

Slask Wroclaw - Bruk-Bet Termalica Nieciecza
 /  fot. Paweł Andrachiewicz  /  źródło: Pressfocus

Kandydaturę Mikołaja Lebedyńskiego - jako potencjalnego następcy Jakuba Yunisa - wskazywaliśmy już na naszych łamach. Latem Piotr Mandrysz bardzo długo miał nadzieję, że jego niegdysiejszego podopiecznego uda się zatrzymać przy Bukowej. Ten - jak wiadomo - wybrał jednak szukanie szansy w Wiśle Płock.

Nieobcy szkoleniowcowi GKS-u jest też Patryk Fryc. Niespełna 25-letni dziś prawy obrońca Bruk-Betu Termaliki trafił do Niecieczy u progu 2014 roku, wespół z Piotrem Mandryszem właśnie. Z marszu stał się w jego zespole zawodnikiem podstawowego składu, mającym spory udział w awansie niecieczan (w sezonie 2014/15) do ekstraklasy. Minionej jesieni zagrał w 11 z 21 spotkań ligowych drużyny Macieja Bartoszka. Grał na początku sezonu oraz w końcówce rundy - po kontuzji, jakiej doznał Bartosz Szeliga. Ten ostatni jest już jednak gotów do podjęcia treningów w okresie przygotowawczym. Na dodatek klub z Niecieczy kilka dni temu zakontraktował innego prawego obrońcę, Rumuna Gabriela Matei.

To może oznaczać, iż dla Fryca zabraknie miejsca na boisku. Stąd idea, że mógłby wylądować przy Bukowej. A GieKSa zdecydowanie potrzebuje na pozycji prawego obrońcy wzmocnienia. Niewykluczone - choć niekoniecznie przesądzone, bo przecież kontrakt ważny ma do końca czerwca - jest przecież pożegnanie z Tomaszem Mokwą (ledwie 3 mecze jesienią). Adrianowi Frańczakowi przydałaby się zaś silna konkurencja.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~RopUżytkownik anonimowy
~Rop :
No photo~RopUżytkownik anonimowy
Dość już tych pajacow z termaliki
3 sty 16:52 | ocena:60%
Liczba głosów:5
60%
40%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~DdddUżytkownik anonimowy
~Dddd :
No photo~DdddUżytkownik anonimowy
Bardzo dobry obrońca jak na ligę chlopak z charakterem.
8 sty 08:38
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Pepesamba Użytkownik anonimowy
~Pepesamba :
No photo~Pepesamba Użytkownik anonimowy
FrancZakowi by się nie przydała silna konkurencja tylko bilet na pociąg ze słowami dziękujemy, do widzenia !
4 sty 08:23
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii