Tomasz Wisio piłkarzem GieKSy

Po zakończeniu zgrupowania w Kamieniu półroczną umowę z klubem z Bukowej podpisał doświadczony stoper. Kontrakt zawiera klauzulę przedłużenia o kolejny sezon.

GKS Katowice - Odra Opole
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Chciałbym podtrzymać dobrą passę - uśmiecha się Tomasz Wisio. Ma oczywiście na myśli ekstraklasowe ambicje GKS-u Katowice i... własne osiągnięcia z przeszłości. W poprzednim sezonie przecież wszedł do austriackiej Tipico Bundesligi ze swym dotychczasowym klubem, SKN Sankt Poelten.

 

34-letni wychowanek Zagłębia Lubin, który do tej pory... nie zagrał jeszcze żadnego oficjalnego spotkania w seniorskich rozgrywkach ligowych w Polsce, „na celowniku” katowiczan znalazł się już rok temu. - Wtedy jednak nie było możliwości ściągnięcia go - mówi menedżer GieKSy, Dariusz Motała. Tym niemniej - jak przyznaje - przy Bukowej monitorowano występy zawodnika. - Dostęp do jego spotkań był dzięki InStatowi - tłumaczy.

 

Latem Polak - choć nosił kapitańską opaskę - stracił miejsce w pierwszym zespole SKN, w ekstraklasie austriackiej nie zagrał ani razu. Generalnie grał mało, tocząc z klubem sądową batalię o przywrócenie możliwości treningów z pierwszą drużyną. Trudno więc było - czy to sieciowo, czy osobiście - sprawdzać jego dyspozycję. To jeden z powodów, dla których przed podpisaniem kontraktu obrońca przez dwa tygodnie trenował pod okiem trenera Jerzego Brzęczka. Ten drugi - to negocjacje z austriackim klubem w sprawie rozwiązania umowy. W obu przypadkach wszystko zakończyło się po myśli defensora.

 

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Odpady prędzej czy pózniej lądują w Polsce.
29 sty 11:18 | ocena:100%
Liczba głosów:3
0%
100%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii