Słowak jednak zagra przy Olimpijskiej. Ale inny, niż pierwotnie planowano

Dwóch nowych obrońców związało się kontraktami z Polonią Bytom. Kolejny zrobi to w najbliższym czasie.

Peter Janoszik
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: Pressfocus

Bytomianie w sobotę zagrają towarzysko z Rozwojem Katowice. W szeregach drugoligowca Wojciech Jurek i Mateusz Słodowy zagrają już oficjalnie jako zakontraktowani zawodnicy Polonii. Obaj w piątek podpisali półroczne umowy z bytomianami, co oznacza znaczące wzmocnienie - na pewno ilościowe - kruchej do tej pory defensywy Polonii.

 

Na tym jednak poszukiwania bytomian się nie kończą. Od kilku dni pod obserwacją jest Michał Szal z rezerw Ruchu Chorzów. Wczoraj natomiast z zespołem Ireneusza Kościelniaka trenował 28-letni Peter Janoszik. CV ma całkiem niezłe - ze Slovanem Bratysława zdobywał mistrzostwo i Puchar Słowacji. Parę tygodni temu Słowak sprawdzany był przez Zagłębie Sosnowiec, ale nie zachwycił w dwóch sparingach i został na Stadionie Ludowym pożegnany.

 

Wiele wskazuje jednak na to, że w Bytomiu już zapracował na angaż, a sobotnie spotkanie z Rozwojem będzie jedynie potwierdzeniem podjętej już przez działaczy i sztab trenerski decyzji. Wygląda więc na to, że słowacki piłkarz jednak będzie grać w Polonii - nie ten jednak, który wcześniej bliski był podpisania kontraktu...


Poloniści wciąż rozglądają się jeszcze za bramkarzem. Tydzień temu Adrian Olszewski - trzeci golkiper Termaliki Bruk-Bet Nieciecza - nie dojechał na mecz bytomian z GKS-em Jastrzębie. Pojawić się ma jednak między słupkami bramki niebiesko-czerwonych w sobotę.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~GUżytkownik anonimowy
~G :
No photo~GUżytkownik anonimowy
Niezle sie Polonia wzmacnia z takim skladem miejsce u gory w tabeli pewne
13 lut 16 10:09
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~krosznyUżytkownik anonimowy
~kroszny :
No photo~krosznyUżytkownik anonimowy
a co z kontuzjowanym niedawno Szczurkiem?
13 lut 16 08:48
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii