Piast nie rezygnuje z zatrudnienia znanego napastnika

Lider ekstraklasy nie ma zamiaru pozbywać się Martina Neszpora. Co więcej, trener Radoslav Latal chciałby mieć w kadrze trzech świetnych napastników, więc swoją uwagę zwrócił na grającego w Bundeslidze Tomasa Pekharta!

Tomas Pekhart
 fot. Michał Stawowiak  /  źródło: FOCUSMEDIA

Przed świętami pisaliśmy, że prawdziwą bombą transferową w wykonaniu gliwiczan ma być wypożyczenie z Aston Villi Libora Kozaka. Od początku ściągnięcie Kozaka z Anglii do Gliwic było jednak karkołomnym zadaniem. Trener Radoslav Latal nawiązał kontakt z piłkarzem, lecz Piast ma małe szanse w wyścigu o podpis ze szkockim Celtikiem. Poza tym decyzja nie należy tylko do zawodnika, a także do klubu z Birmingham, a ten wolałby mieć zawodnika bliżej i w mocniejszej lidze.


Fiasko z Kozakiem wcale jednak nie załamuje ludzi związanych z Piastem, którzy nie mają zamiaru osłabiać drużyny, a jeszcze ją wzmocnić. Lech Poznań jest bardzo zainteresowany Martinem Neszporem, lecz przy Okrzei nawet nie chcą słyszeć o oddawaniu swojego najlepszego napastnika, który świetnie zastąpił Kamila Wilczka. Do Piasta Neszpor - podobnie jak Vacek - jest wypożyczony do końca sezonu ze Sparty Praga. Jeśli teraz zmieniłby klub, to gliwiczanie - godząc się na skrócenie wypożyczenia - mogliby zarobić około 200 tysięcy euro. Po zakończeniu sezonu mają prawo do pierwokupu, ale zapewne kwota, którą trzeba przelać na konto Sparty, nie jest niższa niż pół miliona euro. Trener Radoslav Latal wiosną chce mieć do dyspozycji nie tylko Neszpora i Bariszicia, ale jeszcze jednego napastnika.


Kolejnym ambitnym pomysłem jest wypożyczenie Tomasa Pekharta. Napastnik od półtora jest zawodnikiem niemieckiego FC Ingolstadt 04. Wcześniej Pekhart bronił barw m.in. Sparty Praga czy Norymbergi, w której zaliczył najlepszy okres w swojej karierze. W reprezentacji napastnik zaliczył 19 występów i strzelił 2 gole. Na Euro 2012 zaliczył epizody w meczach z Grecją, Polską i Portugalią.
Jesień 2015 roku Czech miał jednak bardzo nieudaną, gdyż zagrał jedynie w 4 meczach, łącznie biegając po murawie przez 81 minut. Rosły napastnik chciałby wrócić do reprezentacji Czech i pojechać na Euro. Aby tak się stało, musi grać, a w Ingolstadt nie ma na to większych szans. - Transfer Kozaka bardzo by mnie zdziwił, ale Pekharta już nie. Trzeba pamiętać, że dla czeskich piłkarzy Latal to magnes. Wiadomo, że finansami Piast nie wygra z żadnym zachodnim klubem, ale trener i pół roku do Euro 2016 może przeważyć szalę. Idealnym przykładem jest Kamil Vacek - mówi agent Paweł Zimończyk, który świetnie zna czeski i słowacki rynek transferowy. - Wiadomo, że w rachubę mogą wchodzić jedynie półroczne wypożyczenia do Piasta, ale właśnie zawodnicy, którzy będą zdeterminowani aby powalczyć o wyjazd do Francji, mogą skorzystać z takiej oferty. Nie ma co się oszukiwać, taki Kozak czy Pekhart nie mają ofert tylko z Piasta. Lista chętnych jest dłuższa i bogatsza. Mówimy przecież o napastnikach, a ci są pożądani niemal w każdym klubie - dodaje Zimończyk.


Jak widać zadanie przez Piastem nie jest łatwe, ale i nie niemożliwe. - Z ligi czeskiej i słowackiej można wyciągnąć ciekawych zawodników do polskiej ekstraklasy, ale ci najmłodsi i najbardziej utalentowani, na chwilę obecną są poza zasięgiem wszystkich polskich klubów, bo są naprawdę drodzy. To jednak może i powinno się zmienić z upływem lat. Polska staje się coraz atrakcyjniejsza dla naszych południowych sąsiadów i tak powinno być, bo ci zawodnicy nie muszą przechodzić aklimatyzacji. Poza tym mamy lepsze stadiony i jesteśmy większym rynkiem. Polska może więc się stać odskocznią - uważa Paweł Zimończyk.

Komentarze (30)

Napisz komentarz
No photo
No photo~PiastunkaUżytkownik anonimowy
~Piastunka
No photo~PiastunkaUżytkownik anonimowy
do ~hks:
No photo~hksUżytkownik anonimowy
5 sty 16 12:34 użytkownik ~hks napisał
Skup złomu piast Gliwice ceski klub bez kibiców haha pytam was przymuły komu teraz na kolanach zrobicie by zgodę miec ? Lech was olał ruch wyśmiał i oralnie zadowolił haha została terma i Łęczna haha
I jeszcze jedno...powiedz mi co pokazuje Twój klub?. Długi(większe niż szachtior Z.) i najgorszy stadion w Ekstraklasie z kibelkami na koronie stadionu. Tu faktycznie jest z czego się śmiać chorzowski BARANIE!.
5 sty 16 13:00 | ocena:100%
Liczba głosów:8
100%
0%
| odpowiedzi: 10
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~ObiektywnyUżytkownik anonimowy
~Obiektywny
No photo~ObiektywnyUżytkownik anonimowy
do ~Piastunka:
No photo~PiastunkaUżytkownik anonimowy
5 sty 16 13:00 użytkownik ~Piastunka napisał
I jeszcze jedno...powiedz mi co pokazuje Twój klub?. Długi(większe niż szachtior Z.) i najgorszy stadion w Ekstraklasie z kibelkami na koronie stadionu. Tu faktycznie jest z czego się śmiać chorzowski BARANIE!.
Pilnuj się. Wprawdzie gość o nicku hks to rzeczywiście baran, a tak naprawdę Ruch z Piastem ma czysto neutralne relacje, to nie zmienia faktu, że Ruch zarówno w całej historii jak i w ostatnich latach osiągnął jak znacznie więcej niż Piast i nazywanie Ruchu "złomem" przez kibica klubu z Gliwic jest po prostu żałosne i pokazuje hipokrytyzm :)
5 sty 16 16:27 | ocena:71%
Liczba głosów:7
71%
29%
| odpowiedzi: 9
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~PiastunkaUżytkownik anonimowy
~Piastunka
No photo~PiastunkaUżytkownik anonimowy
do ~hks:
No photo~hksUżytkownik anonimowy
5 sty 16 19:20 użytkownik ~hks napisał
A i gdzie masz tych kibiców ? Chyba tylko w Internecie haha Gliwice jest jak ruda śląska wszystkiego po trochu maks 40% to pastuchy ale w toszku jest was dużo 100% skupisko w tamtejszym ośrodku haha (wczasowy jak to mówicie )
Jeszcze jedno BARANIE, nie opuszczaj lekcji z języka polskiego. Piszesz jednym tchem czyli bezmyślnie. Nie stosujesz znaków interpunkcyjnych, popełniasz liczne błędy ortograficzne. Skończ najpierw szkołę, potem pogadamy. Widać , poznaję to po pisowni, żeś nie tylko prymityw, ale pochodzisz z patologicznej rodziny. Jak chcesz mogę Tobie pomóc.
Znam kilka adresów w Chorzowie...psychiatrów. zapłacę Tobie za wizytę. Ty mi tylko zwrócisz 1 złoty , czyli tyle...ile kosztuje mecz RUCHU ha,ha,ha,ha.
A na razie...zrób sobie dobrze i do łóżeczka. Pa!.
5 sty 16 20:09 | ocena:100%
Liczba głosów:5
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii