Takiej kasy Ruch jeszcze nie dostał! Będzie rekordowy transfer?

Kamil Grabara w tym tygodniu poleci do Liverpoolu. Jeśli przejdzie pomyślnie testy medyczne, podpisze kontrakt z angielskim klubem.

Kamil Grabara w tym tygodniu ma podpisać kontrakt z Liverpoolem
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

O utalentowanego bramkarza Akademii Ruchu rywalizowały trzy kluby Premier League. Ofertę wykupu golkipera przedstawiły Liverpool FC i Manchester City, a Manchester United zaprosił na testy. Najbardziej konkretni byli przedstawiciele The Reds, którzy 30 grudnia przebywali w Chorzowie. Władze Ruchu doszły z nimi do porozumienia. Menedżerowie Liverpoolu spotkali się z Grabarą oraz jego rodzicami. Pozytywne wrażenie na gościach z Wysp wywarło również to, że Kamil swobodnie porozumiewa się po angielsku.

 

Nastolatek w polskiej ekstraklasie nie zdążył zadebiutować. W listopadzie zeszłego roku bronił jedynie w meczu trzecioligowych rezerw. Teraz czekają go badania medyczne w Anglii, a później podpisanie kontraktu z klubem, w którym występował były bramkarz reprezentacji Polski Jerzy Dudek. Wychowanek Concordii Knurów trafił do The Reds na początku XXI wieku, a w maju 2005 roku przyczynił się do zdobycia przez zespół Pucharu Europy, kiedy to w pamiętnym starciu z AC Milan obronił dwa rzuty karne. Grabara, który został zauważony w Europie dzięki grze w kadrze narodowej U-15 i U-16, będzie rozwijał swoje umiejętności w Akademii Liverpoolu.

 

We współczesnej historii Ruch najwięcej zarobił na transferze Artura Sobiecha, który latem 2010 roku przeszedł do Polonii Warszawa. Właściciel klubu ze stolicy, Józef Wojciechowski, zapłacił za niego milion euro. Z naszych informacji wynika, że teraz klub z Chorzowa za Grabarę zainkasuje jeszcze lepiej. Na korzyść przemawia fakt, że Anglicy płacą w funtach. Wyspiarze mają zapłacić za niego więcej niż milion euro!

 

Transfer utalentowanego bramkarza zainteresował nawet prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, który wyraził swoją opinię na temat jego odejścia do Anglii.

 

 

 

 Hollywoodzkie kreacje i odrapane ściany. Wspominamy Bal z 1972 roku

Komentarze (11)

Napisz komentarz
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
I co znajdzie się rodzynek a nasze kluby i tak młodzież traktują jako zło konieczne i wolą zatrudniać obcokrajowców piątego sortu niż szkolić młodzież!Zresztą poco jak podatnik dofinansuje.
4 sty 16 10:06 | ocena:83%
Liczba głosów:18
83%
17%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~darioUżytkownik anonimowy
~dario :
No photo~darioUżytkownik anonimowy
Jeden junior Ruchu wiecej warty niz cala 1 druzyna gieksy!
4 sty 16 10:00 | ocena:89%
Liczba głosów:37
89%
11%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~znawcaUżytkownik anonimowy
~znawca :
No photo~znawcaUżytkownik anonimowy
od kiedy reprezentacja Polski pokazała swój potencjał w Europie to wszyscy skauci zaa granicy obserwują naszą młodzież. Linetty, Kownacki, Pazdan, same perełki. Tylko czekać aż zaczną podbijać Europe z czołowymi klubami :)
4 sty 16 17:48 | ocena:57%
Liczba głosów:7
57%
43%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii