Tylec może wzmocnić Rozwój Katowice

W rundzie wiosennej bieżącego sezonu barwy drużynę z Katowic reprezentować może Hubert Tylec. Zawodnik stara się o angaż w II-ligowym zespole.

ZAGLEBIE SOSNOWIEC - GORNIK ZABRZE
 fot. Rafal Rusek  /  źródło: Pressfocus

Decyzja w tej sprawie powinna zapaść w najbliższych dniach. Przypomnijmy, że na testach w Rozwoju przebywa również inny gracz Zagłębia – Patryk Mularczyk. Obaj powinni wystąpić w dzisiejszym sparingu z GKS-em Tychy. Kontrakt Tylca z sosnowieckim klubem jest ważny do końca tego roku. Piłkarz opuścił jednak Kresową już poprzedniej zimy. Wiosnę spędził w II-ligowej Legionovii, a jesień – w Skrze Częstochowa występującej szczebel niżej. Teraz Zagłębie dało mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. W ostatnich czterech kolejkach 22-letni pomocnik zdobył w sumie cztery bramki, grając na pozycji środkowego napastnika.
W Rozwoju też mógłby liczyć na rolę egzekutora. Z katowickim zespołem pożegnali się właśnie dwaj najskuteczniejsi strzelcy pierwszej części rozgrywek. Tomasz Wróbel (8 trafień) podpisał kontrakt z Rakowem Częstochowa, z kolei Mateusz Wrzesień (5) jest już piłkarzem Odry Opole.

 

Z tej samej kategorii