A jednak. Peter Basista nowym piłkarzem Polonii Bytom!

Jeszcze nie tak dawno nie doszło do podpisania kontraktu ze słowackim obrońcą. Wtedy Basista podobno zmienił plany. Teraz już wiadomo, że wiosnę spędzi przy Olimpijskiej w Bytomiu.

Peter Basista
 fot. ks.poloniabytom.com.pl  /  źródło: Materiał prasowy

Peter Basista dołączył do Polonii Bytom. We wtorek 31-letni słowacki piłkarz podpisał kontrakt z Polonią. Z bytomskim klubem związał się umową obowiązującą do końca obecnego sezonu. Jeszcze kilka dni temu, obecność Basisty w klubie z Bytomia wydawała się nierealna. Jednak piłkarz doszedł do porozumienia z drugoligowcem.
Peter urodził się 6 kwietnia 1985 roku w miejscowości Presov na Słowacji. Mierzy 186 centymetrów wzrostu i nominalnie jest środkowym obrońcą. Przez 9 sezonów występował w słowackiej Ekstraklasie, rozgrywając w niej łącznie 159 meczów. Piłkarz bronił barw takich klubów jak: 1. FC Tatran Prasov, FC Steel Trans Licatovce, MSK Zilina, MFK Kosice.

W poprzednim sezonie występował w drugiej lidze słowackiej w zespole TJ Iskra Borcice. Basista występował w młodzieżowych reprezentacjach Słowacji U-19 i U-21. Będzie to jego pierwszy sezon na boiskach polskiej ligi.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~KibcUżytkownik anonimowy
~Kibc :
No photo~KibcUżytkownik anonimowy
Kupijaj czysty menel
20 lut 17 22:41
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~CLCUżytkownik anonimowy
~CLC :
No photo~CLCUżytkownik anonimowy
Klasa okręgowa za plecami dyrektora ...
15 lut 17 13:53
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii