A jednak. Peter Basista nowym piłkarzem Polonii Bytom!

Peter Basista
 fot. ks.poloniabytom.com.pl  /  źródło: Materiał prasowy

Jeszcze nie tak dawno nie doszło do podpisania kontraktu ze słowackim obrońcą. Wtedy Basista podobno zmienił plany. Teraz już wiadomo, że wiosnę spędzi przy Olimpijskiej w Bytomiu.

Peter Basista dołączył do Polonii Bytom. We wtorek 31-letni słowacki piłkarz podpisał kontrakt z Polonią. Z bytomskim klubem związał się umową obowiązującą do końca obecnego sezonu. Jeszcze kilka dni temu, obecność Basisty w klubie z Bytomia wydawała się nierealna. Jednak piłkarz doszedł do porozumienia z drugoligowcem.
Peter urodził się 6 kwietnia 1985 roku w miejscowości Presov na Słowacji. Mierzy 186 centymetrów wzrostu i nominalnie jest środkowym obrońcą. Przez 9 sezonów występował w słowackiej Ekstraklasie, rozgrywając w niej łącznie 159 meczów. Piłkarz bronił barw takich klubów jak: 1. FC Tatran Prasov, FC Steel Trans Licatovce, MSK Zilina, MFK Kosice.

W poprzednim sezonie występował w drugiej lidze słowackiej w zespole TJ Iskra Borcice. Basista występował w młodzieżowych reprezentacjach Słowacji U-19 i U-21. Będzie to jego pierwszy sezon na boiskach polskiej ligi.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~KibcUżytkownik anonimowy
~Kibc :
No photo~KibcUżytkownik anonimowy
Kupijaj czysty menel
20 lut 22:41
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~CLCUżytkownik anonimowy
~CLC :
No photo~CLCUżytkownik anonimowy
Klasa okręgowa za plecami dyrektora ...
15 lut 13:53
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii