Z Zagłębia ubyło dwóch piłkarzy. Trzeci też już „w drodze”

Młodzi piłkarze pierwszoligowca z Sosnowca, którzy nie mają większych szans na pierwszą drużynę w poszukują nowych klubów.

Zaglebie_Sosnowiec
 fot. zaglebie.eu  /  źródło: Materiał prasowy

Adrian Czaplak rundę wiosenną - na zasadzie wypożyczenia - spędzi w III-ligowej Sole Oświęcim. Szymon Stach - na zasadzie transferu definitywnego - przejdzie do I-ligowej Olimpii Grudziądz.

20-letni Adrian Czaplak jest wychowankiem Akademii Zagłębia im. Włodzimierza Mazura. Młody bramkarz trafi na pół roku do Soły Oświęcim, gdzie będzie rywalizował o miejsce w składzie. Ciekawostką jest informacja, iż trenerem Soły jest wychowanek Zagłębia - Sebastian Stemplewski. Aktualnie ekipa z Oświęcimia zajmuje 8. miejsce w III lidze, grupie IV. Czaplak w sezonie 2014/15 przebywał na wypożyczeniu w Górniku Piaski, a rok później w RKS-ie Grodziec. 

18-letni pomocnik Szymon Stach podpisał kontrakt z I-ligową Olimpią Grudziądz. Syn byłego piłkarza i trenera Zagłębia Piotra Stacha, karierę rozpoczynał w MKS Fablok Chrzanów, a następnie przeszedł do KS Stadion Chorzów. W sezonie 2014/15 grał w juniorach Górnika Zabrze. Jesienią 2016 roku bronił barw Zagłębia II Sosnowiec. W rozgrywkach A klasy rozegrał 620 minut, strzelił 2 bramki i miał 2 asysty. 

Trzecim piłkarzem, który może zmienić barwy klubowe jest Fabian Klama rozpoczął testy w Rekordzie Bielsko-Biała. Będzie tam przebywał do soboty.

 

Z tej samej kategorii