Słoweniec na testach w Zagłębiu

Mimo że kadrowo zespół jest gotowy do startu ligi, tego lata przy Kresowej zakontraktowanych może zostać dwóch kolejnych piłkarzy.

Zaglebie Sosnowiec - LKS Lodz
 fot. Lukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Jeszcze w tym tygodniu sosnowiczanie mogą pozyskać kolejnego zawodnika. Na testach przebywa piłkarz ze Słowenii. Ma 22 lata, jest środkowym pomocnikiem o inklinacjach głównie defensywnych (pozycja nr 6 lub 8).

 

Trafne założenie
Jak wcześniej zapowiadaliśmy, przybysz z Bałkanów pojawił się w Polsce w nocy z czwartku na piątek. Nie miał okazji przywitać się z trenerem Dariuszem Banasikiem w pierwszy dzień pobytu, bo drużyna wyruszała akurat w długą drogę na pucharowy mecz z Chełmianką Chełm. Mimo to w sobotę młodzian poznał pierwszych kolegów – wziął udział w sparingu rezerw z Unią Dąbrowa Górnicza (2:1). Założono, że jeśli spisze się obiecująco, zostanie w Sosnowcu na testach i nowy tydzień rozpocznie już z pierwszym zespołem. Tak właśnie się stało.

 

Nic na gwałt
Decyzja w sprawie najbliższej przyszłości słoweńskiego piłkarza zapadnie jutro. Jeżeli sztab szkoleniowy będzie z niego zadowolony, w czwartek zawodnik przejdzie testy medyczne. A potem zostanie już tylko dopracowanie detali kontraktu.


- Drużynę na nowy sezon mamy w tej chwili już gotową – informuje dyrektor sportowy Zagłębia, Robert Stanek. – Możemy ją jeszcze uzupełnić jednym lub dwoma ogniwami. Chodzi o środkowego pomocnika i skrzydłowego. Mamy czas do końca sierpnia. Nie musimy nic robić na siłę ani działać na gwałt.

 

Konkurent dla nastolatka
Jeśli Słoweniec zostanie przy Kresowej, o miejsce w wyjściowej jedenastce rywalizował będzie przede wszystkim z Sebastianem Milewskim. Po odejściu z zespołu Łukasza Matusiaka i Łukasza Bogusławskiego 19-latek praktycznie nie ma konkurencji na pozycji defensywnego pomocnika. Tymczasem w trudy sezonu jak zawsze trzeba wkalkulować kartki, kontuzje i obniżkę formy. Zwłaszcza w przypadku tak młodego gracza…

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~CsebaUżytkownik anonimowy
~Cseba :
No photo~CsebaUżytkownik anonimowy
Słowenia mimo że przynależała do byłej Jugosławii nie leży na Bałkanach. Ta geograficzna ciekawostka. To kraj słowiański.
26 lip 17 00:43
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii