Sulewski blisko angażu w Sosnowcu

W piątek piłkarzem Zagłębia zostać ma Robert Sulewski. To 23-letni prawy obrońca, którego przyjazd do Sosnowca awizowaliśmy już wczoraj. Jest wychowankiem Arki Gdynia, a ostatnie dwa i pół roku spędził w Stali Mielec.

GKS Tychy - Stal Mielec
 fot. Lukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Nadal ma z tym klubem ważny kontrakt, ale wykupienie zawodnika już teraz umożliwia zawarta w jego umowie klauzula odstępnego.


Tym samym przetasowania w formacji obronnej sosnowiczan śmiało można nazwać rewolucją. Sulewski będzie piątym defensorem pozyskanym przez Zagłębie przed startem nowego sezonu. Wcześniej kontrakty podpisali przy Kresowej Arkadiusz Jędrych, Mateusz Cichocki, Nuno Malheiro i Konrad Wrzesiński.
Dwuletnie umowy z klubem parafowali wczoraj nastoletni wychowankowie z drużyny rezerw, która w minionym sezonie awansowała z A-klasy do klasy okręgowej - bramkostrzelny napastnik Jan Janosz (36 goli w 33 występach!) i golkiper Aleksander Kłosek - obaj z rocznika 1998. W kadrze pierwszego zespołu figurowali już wcześniej, ale na pierwszoligowy debiut nadal czekają.


Nie zapadła jeszcze decyzja odnośnie najbliższej przyszłości Patryka Mikity. Należy się jej spodziewać w czwartek. Tego dnia rozstrzygną się bowiem losy dwóch innych testowanych snajperów - Angolczyka Alexandra Christovao i Anglika Hakeema Araby. Szefowie Zagłębia czekają na wyniki badań zawodników i rozmów z ich menadżerami.


Przynajmniej dwaj napastnicy z tego tercetu wystąpią w najbliższym sparingu z ŁKS-em. Odbędzie się on nie w środę - jak błędnie podaliśmy - lecz w najbliższą sobotę. Cztery dni później sosnowiczanie zmierzą się z GKS-em Jastrzębie i będzie to ich ostatni mecz kontrolny przed startem rozgrywek.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~antekUżytkownik anonimowy
~antek :
No photo~antekUżytkownik anonimowy
Jaki tam z Janosza jest snajper ?? czy z Kłoska bramkarz, na A klasę się może i nadają, ale nie na ligę!!! Z drugiej strony znajomości zrobiły swoje i kontrakty podpisali ???? Jak już ktoś redagował na stronie, że teraz w Zagłębiu podpisują tylko ze "znajomymi" kto ma plecy ten gra !!!
12 lip 17 09:37
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JackalUżytkownik anonimowy
~Jackal :
No photo~JackalUżytkownik anonimowy
Według strony transfermarkt Sulewski dołączył do Zagłębia wczoraj Bez Odstępnego
11 lip 17 15:32
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii