W Sosnowcu pierwsze karty odkryte

Dwuletni kontrakt podpisał przy Kresowej stoper Arkadiusz Jędrych. Do zespołu dołączy niebawem. W inauguracyjnych zajęciach wzięli udział trzej inni nowi zawodnicy.

Dariusz Banasik
 fot. Maciej Wasik  /  źródło: własne

Sosnowiczanie pozyskali drugiego w letniej przerwie zawodnika. Dwuletnią umową z Zagłębiem związał się 25-letni Arkadiusz Jędrych z Pogoni Siedlce. W odróżnieniu od bramkarza Dawida Kudły, który parafkę na kontrakcie złożył 12 czerwca, dla środkowego defensora będzie to pierwsza przygoda w ekipie ze Stadionu Ludowego.

 

Stary znajomy
Jędrych to dobry znajomy trenera Dariusza Banasika. Panowie współpracowali najpierw w Zniczu Pruszków, potem w Pogoni Siedlce, której barwy zawodnik reprezentował jeszcze w minionym sezonie (32 występy ligowe). Teraz współdecydować ma o sile formacji defensywnej Zagłębia. Przy Kresowej pojawił się już w środę. Wczoraj nie wziął jednak udziału w inauguracyjnych zajęciach. Jego dotychczasowy pracodawca (kontrakt z siedleckim klubem wygasa 30 czerwca) nie wydał zgody na podjęcie treningów w Sosnowcu. Niewykluczone zatem, że piłkarz dołączy do nowych kolegów dopiero 1 lipca.

 

Cichocki i młodziaki
Na wczorajszych zajęciach zameldowało się 21 piłkarzy. Wśród nich znalazły się trzy nowe twarze. Awizowani przez nas młodzieżowcy aspirujący do gry na skrzydle to Eryk Borczyński z Korony Kielce (rocznik 1998) oraz Jakub Czelej (rocznik 1997). Ten drugi przed dwoma laty wyemigrował do Niemiec jako zawodnik SMS Łódź. Trafił do Hannoveru 96 i występował tam w zespołach juniorskich. W Sosnowcu obaj testowani będą przez 10 dni.
Tercet uzupełnia 25-letni obrońca Mateusz Cichocki, przez dwa ostatnie sezony reprezentujący barwy chorzowskiego Ruchu. Ubiegłej jesieni rozegrał siedem spotkań w ekstraklasie, wiosną nie pojawił się na boisku. Warunki kontraktu zostały uzgodnione z menadżerem zawodnika. Teraz piłkarz musi jeszcze potwierdzić przydatność do zespołu w najbliższych sparingach.
W wąskim kręgu zainteresowań Zagłębia znalazł się także inny defensor - 27-letni Adam Banasiak z Olimpii Grudziądz.

 

Był tylko „Siara”
Spośród pięciu graczy wystawionych na listę transferową trenował wczoraj jedynie Marcin Sierczyński, który nie znalazł jeszcze nowego klubu. Szanse, by pozostał w sosnowieckim zespole przynajmniej na rundę jesienną, są jednak zerowe. Z kolei Dawid Ryndak, który kontrakt rozwiązał za porozumieniem dzień wcześniej, w nadchodzącym sezonie reprezentować ma barwy Puszczy Niepołomice.
Tymczasem przez kilka najbliższych dni w Sosnowcu meldować się będą kolejni kandydaci do gry w pierwszym zespole. Już we wtorek liczba nowych graczy sięgnąć ma aż jedenastu. Jeden z nich to niedawny reprezentant Francji U-21, grający w eliminacjach trwających właśnie MME.

 

Z tej samej kategorii