Bogusławski nowym defensorem Zagłębia Sosnowiec

W Sosnowcu sfinalizowane zostało wypożyczenie Łukasza Bogusławskiego z Górnika Łęczna. 24-letni lewonożny obrońca wiosną będzie bronić barw Zagłębia.

Lukasz Boduslawski
 fot. zaglebie.eu  /  źródło: Materiał prasowy

Łukasz Bogusławski w barwach Górnika Łęczna rozegrał 14 spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zawodnik swoją przygodę z piłką zaczynał w MOSiR Grajewo, jednak szybko został wypatrzony przez Jagiellonię Białystok, gdzie dorastał i w młodym wieku próbował walczyć o miejsce w ekstraklasowym składzie, jednak skończyło się tylko na występach w Młodej Ekstraklasie. W tym czasie regularnie otrzymywał powołania do reprezentacji Polski kategorii: U-15, U-16, U-17, U-18.

Łukasz Bogusławski z Jagiellonii trafił do Legii Warszawa. Następnie kontynuował karierę w ekstraklasie w Widzewie Łódź, a także w I-ligowym Chrobrym Głogów. W barwach tego ostatniego klubu miał okazję zagrać na Stadionie Ludowym, jednak nie wspomina tego meczu dobrze, gdyż Zagłębie ograło ekipę z Głogowa 2:0 (po bramkach Martina Pribuli i Grzegorza Fonfary). Była to jesień 2015 roku, a dokładnie 8 listopada. Po tej rundzie Bogusławski trafił do drużyny z Łęcznej. Jesienią 2016 roku zaliczył tylko 4 występy w ekstrakasie, dlatego postanowił wiosnę spędzić na wypożyczeniu.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~UdoUżytkownik anonimowy
~Udo :
No photo~UdoUżytkownik anonimowy
Naprawdę "obrońcom"? Zmieńcie to ;D
21 lut 17 16:26 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii