Konrad Michalak w Górniku? "Takie rzeczy lubią ciszę"

Konrad Michalak prawdopodobnie nie da się skusić, by pozostać przy Kresowej. Priorytetem są dla niego występy w ekstraklasie. Prowadzi obecnie zaawansowane rozmowy z Górnikiem Zabrze.

Wigry Suwalki - Zaglebie Sosnowiec
 fot. Michal Kosc  /  źródło: Pressfocus

Gdyby zapytać o najbardziej udany transfer Zagłębia przeprowadzony zimą, należałoby wskazać Konrada Michalaka. 19-letni pomocnik ma za sobą dobra rundę. Na tyle udaną, że nowy sezon rozpocznie najprawdopodobniej w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

Brosz obiecuje
Zawodnik dostał kilka ciekawych ofert, ale najżywotniejsze zainteresowanie jego angażem wykazuje Górnik. Trener beniaminka, Marcin Brosz, kilkukrotnie dzwonił do Michalaka, zapewniając go, że w swoim zespole nadal zamierza stawiać przede wszystkim na młodzież. Perspektywa przeprowadzki na Górny Śląsk i regularnej gry w elicie bardzo się piłkarzowi podoba.


- Nie ukrywam, że jakieś rozmowy z Górnikiem się toczą – przyznaje Michalak. – Nic nie jest jednak jeszcze przesądzone na sto procent. Poza tym takie rzeczy lubią ciszę. Wiem, że pytają o mnie także inne kluby ekstraklasy. Chciałbym w nowym sezonie występować w wyższej klasie rozgrywkowej i mam nadzieję, że tak się stanie.

 

Teraz procenty
To oznacza, że nastolatek pożegna się z Zagłębiem ledwie po jednej rundzie. Przychodził na początku roku na półroczne wypożyczenie z Legii Warszawa. Już wtedy miał oferty z ekstraklasy, ale na Stadionie Ludowym miejsce w wyjściowej jedenastce wydawało mu się bardziej prawdopodobne. Nie pomylił się. Zagrał w lidze 15 razy, zdobył dwie bramki.


- Nie jestem z tej wiosny zadowolony, bo nie udało nam się wywalczyć awansu – mówi Michalak. – Jeśli natomiast chodzi o ocenę indywidualną, to na pewno rozwinąłem się jako piłkarz. Grałem regularnie na skrzydle, czyli na swojej pozycji. Zebrałem bogate doświadczenie, które będzie teraz procentować.

 

Oferta w stolicy
Jeśli nie najlepszy, to na pewno jeden z najlepszych meczów w tym półroczu zaliczył w kwietniu przy Roosevelta. Już w piątej minucie otworzył wynik spotkania, a potem nieustannie nękał defensywę zabrzan rajdami po skrzydle. Brosz widział to z bliska i już wtedy zrodził się w jego głowie plan pozyskania legionisty.
Oferta z Zabrza miała dotrzeć na Łazienkowską w minioną sobotę. W tym tygodniu zostanie przez mistrzów Polski gruntownie rozpatrzona. Jeśli strony dojdą do porozumienia, niebawem zobaczymy Michalaka w barwach Górnika. Debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej ma już jednak za sobą. W grudniu ubiegłego roku wszedł na końcowe minuty wyjazdowego meczu z Piastem Gliwice. Premiery nie zapomni - zmienił wtedy samego Nemanję Nikolicia, a Legia wygrała 5:1.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Dawać go do Górnika...
i najlepiej na stałe (nie żadne wypożyczenie). On jest bardzo dobry !!!
24 cze 17 22:20 | ocena:100%
Liczba głosów:5
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~ZbychuUżytkownik anonimowy
~Zbychu :
No photo~ZbychuUżytkownik anonimowy
Bardzo dobry zawodnik...ma potencjał i szansę na wielka grę
25 cze 17 12:34 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii