W Zagłębiu podpisują tylko znajomi

Dwuletnie kontrakty parafowali przy Kresowej Arkadiusz Najemski i Matko Perdijić. Ten pierwszy stał się tym samym zawodnikiem klubu z Sosnowca, ten drugi wraca tu po roku nieobecności…

Pilka nozna. Sparing. Zaglebie Sosnowiec - GKS Tychy. 28.06.2017
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: Fokusmedia

Matko Perdijić pamiętany jest na Stadionie Ludowym doskonale. Nie tylko dlatego, że grał tu całkiem niedawno. To on w ostatnim meczu sezonu 2015/16 obronił rzut karny, dzięki czemu sosnowiczanie pokonali Zawiszę Bydgoszcz i zamiast w środku tabeli wylądowali na wysokiej trzeciej lokacie…

 

Człowiek na lata
Miniony rok chorwacki golkiper spędził w Polonii Bytom. Na II-ligowych boiskach rozegrał 21 spotkań. W tej chwili ma już 35 lat. Niby jak na bramkarza nie jest to wiek podeszły, ale mimo wszystko jego rówieśnicy rzadko podpisują kontrakty dwuletnie.
- Arkadiusz Malarz ma 37 lat i ciągle znajduje się w wysokiej formie – zauważa prezes Zagłębia, Marcin Jaroszewski. – Poza tym Matko chce się szkolić jako trener z myślą o pracy w naszej akademii. Wiążemy z nim przyszłość nie tylko na boisku.
Sezon 2017/18 jako jedynka rozpocznie Dawid Kudła, pozyskany z Pogoni Szczecin. Jego pierwszym dublerem będzie Perdijić. Tercet bramkarzy uzupełni natomiast młody Aleksander Kłosek. Wygasający jutro kontrakt Wojciecha Skaby nie zostanie prolongowany.

 

„Boguś” w Tychach
Zamknięty jest również temat stoperów. Kwartet środkowych obrońców w nowym sezonie tworzyć będą pozyskani w tym miesiącu Arkadiusz Jędrych (Pogoń Siedlce) i Mateusz Cichocki (Ruch Chorzów) oraz Igor Krzykowski i Arkadiusz Najemski. Ten ostatni podpisał wczoraj dwuletnia umowę, stając się formalnie piłkarzem Zagłębia. Do tej pory przebywał na wypożyczeniu ze stołecznej Legii.
Wobec sfinalizowania angażu Najemskiego z zespołu mógł odejść Łukasz Bogusławski, od jakiegoś czasu będący w orbicie zainteresowań GKS-u Tychy. On również podpisał tam dwuletni kontrakt. Zimą tego roku przybył na Kresową z Górnika Łęczna na wypożyczenie. Wiosną zaliczył 14 ligowych występów.

Alleoni pożegnany
Po wczorajszym sparingu z Tychami sosnowiczanie pożegnali brazylijskiego napastnika Gabriela Alleoniego. Na testach pozostają czterej inni zawodnicy – Niemiec Bienvenue Basala-Mazana, Portugalczyk Nuno Malheiro, Brazylijczyk Giacomo Mello i młodzian Eryk Borczyński. Decyzja w ich sprawie zapadnie po sobotnim testmeczu z Karpatami Lwów.
Podczas potyczki z Ukraińcami w zespole Zagłębia zobaczymy 2-3 kolejne nowe twarze. Chodzi o dwóch napastników i pomocnika. Pozyskanie wartościowego snajpera to w tej chwili absolutny priorytet ekipy z Kresowej…

 

Z tej samej kategorii