Sportowo się obronił, teraz czas na negocjacje

Jutro rozpoczną się negocjacje dotyczące warunków kontraktu Jaroslava Machovca. W sobotę Słowak testowany był przez godzinę. Wiosną stanowić ma silny punkt defensywy w zespole Dariusza Banasika.

Zaglebie Sosnowiec - Odra Opole
 fot. Lukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Kibice Zagłębia liczyli na kolejne bramki Terence’a Makengo, ale tym razem nie mieli sposobności się ich doczekać. Francuski snajper nie pojawił się na murawie, bowiem rano w dniu sparingu dopadła go wysoka gorączka. Zamiast do Myślenic na konfrontację z Wisłą Kraków, pojechał do lekarza. Zdiagnozowano przeziębienie i zalecono trzy dni kuracji w łóżku. Do treningów zawodnik ma wrócić już we wtorek.
Głównym punktem jutrzejszego dnia będzie jednak wizyta przy Kresowej słowackiego obrońcy, Jaroslava Machovca. W sobotę zagrał przeciwko „Białej gwieździe” tylko 62 minuty, ale to wystarczyło, by sztab szkoleniowy wydał pozytywną opinię w temacie ewentualnego angażu. - Sportowo się obronił – przyznaje dyrektor sportowy Zagłębia, Robert Stanek. – Do dogadania pozostały kwestie finansowe. Jeśli we wtorek dojdziemy do porozumienia, w środę zawodnik przejdzie testy medyczne.
Finałem całej operacji ma być podpis złożony na półtorarocznym kontrakcie. Nie będzie to pierwsza przygoda 30-letniego Machovca z polską piłką. Wiosnę 2009 roku spędził w Odrze Wodzisław Śląski. Rozegrał wówczas dwa spotkania w ekstraklasie.
Ostatni rok spędził w ojczyźnie, reprezentując barwy Spartaka Myjava (najwyższy szczebel rozgrywkowy). Grał regularnie i zbierał dobre noty. W rundzie rewanżowej obecnego sezonu ma być silnym punktem ekipy Dariusza Banasika. Przewidziany jest do gry na pozycji stopera lub po lewej stronie obrony. Znakomite warunki fizyczne – 192 cm wzrostu, 87 kg wagi – każą w nim upatrywać raczej środkowego defensora. O miejsce w wyjściowej jedenastce rywalizował będzie przede wszystkim z Krzysztofem Markowskim, Kamilem Wiktorskim i Arkadiuszem Najemskim.
Ten ostatni wrócił już do pełni sił po drobnym urazie. Z powodu choroby przeciwko Wiśle nie mógł wystąpić bramkarz Wojciech Fabisiak. Z kolei z uwagi na trudy zakończonego w sobotę obozu z Rybniku na murawie nie pojawili się również Michał Fidziukiewicz, Igor Krzykowski. Fabian Klama i Wojciech Bała.

 

Z tej samej kategorii