Napastnik reprezentacji Angoli dołączył do Zagłębia Sosnowiec

Do zespołu dołączył środkowy napastnik reprezentacji Angoli i uczestnik Pucharu Narodów Afryki. Jutro zagra w sparingu przeciwko MFK Karvina.

Alexander Christovao
 źródło: Twitter

Trwa zakrojona na szeroką skalę operacja pozyskania klasowego snajpera. Tym razem swoją szansę otrzyma Alexander Christovao. To 24-letni snajper z Angoli, uczestnik Pucharu Narodów Afryki. Legitymuje się również paszportem holenderskim. W minionym sezonie występował w ekstraklasie Serbii, reprezentując barwy Javora Ivanjica (dwa gole w 19 potyczkach). W swoim CV ma również występy w Holandii - jako zawodnik FC Groningen i SC Cambuur-Leeuwarden. W Eredivisie, najwyższej klasie rozgrywkowej, zaliczył 10 meczów.
Christovao zaprezentuje swoje walory w jutrzejszym sparingu z MFK Karvina. Będzie to drugi testmecz sosnowiczan podczas zgrupowania w Wodzisławiu Śląskim. W sobotę ulegli Karpatom Lwów 0:2. W spotkaniu tym brał udział inny snajper - Patryk Mikita. Dopiero dzisiaj zapadnie decyzja, czy trener Dariusz Banasik będzie chciał zobaczyć tego zawodnika również w starciu z Czechami.
Środowy sparing zza linii bocznej obejrzy natomiast kolejny obcokrajowiec, kandydat do gry w ataku Zagłębia. Na lotnisku w podkatowickich Pyrzowicach wyląduje dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem. Debiut w sosnowieckim zespole zaliczy w piątek – na ten dzień zaplanowano konfrontację z Wisłą Kraków.
Do domu odesłany został tymczasem młodzieżowiec z Korony Kielce, Eryk Borczyński. W jego miejsce pojawić się ma dzisiaj pierwszy z awizowanych legionistów – Tomasz Nawotka. Być może nieco później do Wodzisławia dotrze również Rafał Makowski. Kibice z Kresowej najżywotniej zainteresowani są wypożyczeniem z ekipy mistrza Polski dobrze im znanego Vamary Sanogo, ale – jak informowaliśmy – szanse na taki scenariusz są w tej chwili bardzo nikłe.

 

Komentarze (7)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Zagłoba Użytkownik anonimowy
~Zagłoba :
No photo~Zagłoba Użytkownik anonimowy
Kibice wcale nie tęsknią za Sanogo . Wolał Legie wiec niech sie tam kuruje a nie jak tylko błyśnie forma po kontuzji to go Warszawa zabierze . Temu panu dziękujemy . Swoją droga jeszcze za niego nie zapłacili
4 lip 17 13:13 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~XyzUżytkownik anonimowy
~Xyz :
No photo~XyzUżytkownik anonimowy
Na lotnisku gdzie??? Podsosnowieckim bardziej niż podkatowickim....
4 lip 17 11:35 | ocena:67%
Liczba głosów:3
33%
67%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~TadekUżytkownik anonimowy
~Tadek
No photo~TadekUżytkownik anonimowy
do ~Xyz:
No photo~XyzUżytkownik anonimowy
4 lip 17 11:35 użytkownik ~Xyz napisał
Na lotnisku gdzie??? Podsosnowieckim bardziej niż podkatowickim....
Katowice to mają Muchowiec
5 lip 17 12:09
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii