Finał wypożyczenia na śniadanie

W porze śniadaniowej powinno dojść dzisiaj do sfinalizowania transakcji na linii Górnik Łęczna – Zagłębie Sosnowiec.

Łukasz Bogusławski
 fot. Grzegorz Radtke  /  źródło: 058sport.pl

Chodzi o wypożyczenie Łukasza Bogusławskiego, który przy Kresowej zostanie do końca bieżącego sezonu. Wczoraj umowę w tej sprawie podpisali tylko przedstawiciele pierwszoligowca i czym prędzej posłali na Lubelszczyznę. Odzewu z drugiej strony nie było do godzin wieczornych, więc z zawodnikiem umówiono się na wtorek, na godzinę 9.15.
Bogusławski to 24-letni stoper, mogący zagrać również na lewej obronie. Miał zadebiutować w Zagłębiu sobotnim sparingiem z Rakowem Częstochowa, jednak z powodu niesnasek organizacyjnych między oboma zespołami do potyczki ostatecznie nie doszło. Zawodnik wziął udział w gierce wewnętrznej, ale już wcześniej było wiadomo, że pod względem sportowym spełnia wszystkie kryteria, by dołączyć do drużyny walczącej w tym sezonie o ekstraklasę.
Defensor Górnika będzie czwartym graczem pozyskanym przez Zagłębie tej zimy. Wcześniej kontrakty podpisali napastnik Terence Makengo oraz pomocnicy Konrad Michalak i Sebastian Milewski. Ten ostatni wrócił wczoraj do treningów po kilku dniach pauzy spowodowanej urazem pięty.
Trener Dariusza Banasik znów ma zatem wszystkich zawodników do dyspozycji. To istotne w perspektywie planów na najbliższą sobotę. Tego dnia sosnowiczanie rozegrają przy Kresowej dwa sparingi. Silniejsza jedenastka zmierzy się z GKS-em Tychy, z kolei potencjalni dublerzy sprawdzą się w starciu z Polonią Bytom.

 

Z tej samej kategorii