Wielu go chciało, ale trafił do Włoch

17-letni Przemysław Bargiel podpisał kontrakt z włoskim klubem. "Niebiescy" mają zarobić na tym transferze ponad 300 tysięcy euro.

Stomil Olsztyn - Ruch Chorzow
 fot. Rafal Rusek  /  źródło: Pressfocus

Bargiel uważany jest za najbardziej utalentowanego zawodnika Akademii Piłkarskiej Ruchu, która powstała w 2011 roku. Środkowy pomocnik już gdy miał 15 lat ćwiczył czasami z pierwszą drużyną chorzowian. Poleciał także wtedy zimą z zespołem na zgrupowanie do Nikozji na Cyprze.

 

Niemcy, Włosi, Anglicy...
W tym wieku przebywał również na treningach Herthy Berlin. Niemcy byli zainteresowani jego pozyskaniem, chcieli, aby rozwijał się w ich szkółce, ale Bargiel nie zamierzał wtedy wyjeżdżać z Polski. 29 kwietnia 2016 roku zadebiutował w ekstraklasie. Gdy wchodził na boisko w meczu z Cracovią, miał zaledwie 16 lat i 34 dni. Był jednym z najmłodszych debiutantów w historii klubu. W 2016 roku przed świętami Bożego Narodzenia przebywał na testach medycznych i sportowych w Mediolanie. Trenerzy grup młodzieżowych Interu pozytywnie wypowiadali się na temat jego umiejętności. Włosi przystąpili do negocjacji w sprawie transferu, a w międzyczasie o nastolatka zaczęli również zabiegać przedstawiciele Udinese Calcio i angielskiego Southampton FC. „Niebiescy” chcieli wtedy za niego około 500 tysięcy euro. Do transferu jednak nie doszło.

 

Będą większe korzyści
W tym roku młodzian do kadry ligowej się nie załapał, ale Włosi o nim nie zapomnieli. Dyrektor Massimiliano Mirabelli przeniósł się z Interu, który testował go w grudniu, do AC Milan. Włosi we wtorek doszli do porozumienia z działaczami Ruchu, a wczoraj parafowano stosowne dokumenty. AC Milan ma na swoim koncie 18 tytułów mistrzowskich, pięć krajowych pucharów i siedem Pucharów Europy. Bargiel grać będzie w zespole juniorów. Nieoficjalnie mówi się, że Ruch zarobi na transferze około 350 tysięcy euro i ewentualnie następne 150 tysięcy w ramach bonusów. – Przejście Bargiela do Milanu przynosi klubowi nie tylko korzyść finansową – przekonuje prezes Janusz Paterman. - Zaowocuje umową pomiędzy akademiami piłkarskimi Milanu i Ruchu. Jesteśmy przekonani, że taka współpraca przyniesie nam jeszcze większe korzyści. Decyzja nie była łatwa, ale biorąc pod uwagę przyszłość piłkarza, aspekt finansowy umowy oraz rozpoczęcie współpracy pomiędzy klubami zarząd podjął decyzję o podpisaniu umowy transferu. Warunki kontraktu pozostają tajemnicą stron umowy. Przemek to wielki talent potrzebujący odpowiednich warunków do rozwoju swojego potencjału. Pod okiem wybitnych fachowców, jakimi bez wątpienia dysponuje AC Milan, będzie to dużo łatwiejsze niż w trakcie walki w pierwszoligowych spotkaniach Ruchu, gdy niejednokrotnie decydować będzie siła, a nie techniczna finezja – podkreśla prezes Ruchu.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~TOMEK TSP Użytkownik anonimowy
~TOMEK TSP :
No photo~TOMEK TSP Użytkownik anonimowy
Jak można zarobić będąc na minusie niebywałą znajomość ekonomii!!!
22 lip 17 13:12
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii