Przemysław Bargiel oficjalnie zawodnikiem AC Milan!

Ruch Chorzów sfinalizował transfer wielkiego talentu do włoskiej potęgi piłkarskiej. Tam dostanie szansę na dalszy rozwój.

Trening Ruchu Chorzow
 fot. Rafal Rusek  /  źródło: Pressfocus

Kierunek włoski w przypadku wychowanka „Niebieskich” pojawił się już w ubiegłym roku. W grudniu na treningi zaprosił go Inter Mediolan. Wkrótce ówczesny dyrektor klubu Massimiliano Mirabelli przeniósł się do Milanu i nie zapomniał o utalentowanym pomocniku Ruchu rozpoczynając starania o sprowadzenie Przemka do Włoch. Wczoraj oba kluby doszły do porozumienia, a dziś parafowano stosowne dokumenty. AC Milan ma na swoim koncie m.in. 18 tytułów mistrzowskich, pięć krajowych pucharów czy 7 Pucharów Europy.

Bargiel jest jednym z największych talentów Akademii Piłkarskiej. Urodził się 26 marca 2000 r. w Rudzie Śląskiej. Piłkarskie treningi rozpoczął w UKS Ruch Chorzów. Na początku 2016 r., w wieku niespełna 16 lat, został włączony do kadry pierwszej drużyny i związał się z „Niebieskimi” pierwszą profesjonalną umową. 29 kwietnia ubiegłego roku zadebiutował w ekstraklasie. Gdy wchodził na boisko w meczu z Cracovią, miał zaledwie 16 lat i 34 dni! W pierwszym zespole zanotował 6 występów. „Bargi” to także reprezentant Polski w swojej kategorii wiekowej.

 

Komentarze (13)

Napisz komentarz
No photo
No photo~pabloUżytkownik anonimowy
~pablo
No photo~pabloUżytkownik anonimowy
do ~RTS:
No photo~RTSUżytkownik anonimowy
12 lip 17 14:38 użytkownik ~RTS napisał
Jeszcze jedno pablo. Na razie sie ciesz bo miasto trzyma łapę na długu. Ale jak zaczną się zawirowania z następnymi wyborami to klasa B od razu i prokurator. Tak sie zawsze kończy dotowanie na klub bankruta tyle milionów. No i trupy z szafy dopiero się za
My jestesmy w Ex o 3 lidze nie rozmawiam a wam to nie grozi i dlugi sa do splacenia do 2028r i zyjmy chwila bo w zyciu tylko takie sa piekne(Riedel Ryszard).
12 lip 17 15:35 | ocena:88%
Liczba głosów:8
88%
13%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~pabloUżytkownik anonimowy
~pablo
No photo~pabloUżytkownik anonimowy
do ~RTS:
No photo~RTSUżytkownik anonimowy
12 lip 17 14:08 użytkownik ~RTS napisał
400.000 tys euro, czy nie za mało jak za taki talent? Jedynie 20% Ruch dostanie od następnego transferu. Dzieje wie wiele dobre teraz po przyjściu Patermana i wywaleniu strajkowiczów.
Sprzedali bo nie ma z czego źyć na bieżaco to byl przymus ekonomiczny.
12 lip 17 14:17 | ocena:70%
Liczba głosów:10
70%
30%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~o fujjjjUżytkownik anonimowy
~o fujjjj
No photo~o fujjjjUżytkownik anonimowy
do ~Ja:
No photo~JaUżytkownik anonimowy
12 lip 17 17:33 użytkownik ~Ja napisał
A ja kibicuję Ruchowi 46lat, i według mnie to błąd że Go sprzedali, to duży talent mógł nam pomóc w tej 1lidze, do teraz nie mogę zrozumieć dlaczego pan Fornalik Go niszczył, nie dał mu szansy, martwię się o mój ukochany klub, ale głowy do góry, będzie do
czyli 46 lat śmieRdzisz ?
12 lip 17 20:38 | ocena:78%
Liczba głosów:9
78%
22%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii