Kolejne wzmocnienie Rakowa przed nowym sezonem

Od soboty piłkarzem beniaminka pierwszej ligi został Aghvan Papikyan, ormiański pomocnik polskiego pochodzenia.

Arka Gdynia - GKS Belchatow
 fot. Piotr Matusewicz  /  źródło: Pressfocus

- Oferta Rakowa była najkonkretniejsza, jaką otrzymałem. Przed podpisaniem kontraktu rozmawiałem dużo z Adrianem Klepczyńskim i Arturem Lenartowskim. Obaj o klubie wypowiadali się w superlatywach, a to na pewno w jakiś sposób wpłynęło na podjęcie decyzji o transferze. Raków to poukładana drużyna z bardzo dobrym trenerem dlatego w Nice 1 Lidze będziemy grali o jak najlepszy rezultat - mówi Aghvan Papikyan.

23-letni Ormianin swoją karierę piłkarską rozpoczynał w łódzkich klubach: Starcie i ŁKS-ie. W barwach tego drugiego nasz nowy zawodnik rozegrał 8 spotkań na poziomie Ekstraklasy. Następnie ofensywny pomocnik przeniósł się do Spartaka Moskwa. Kolejnymi przystankami Aghvana były armeńskie: Pjunik Erewan, gdzie zdobył puchar krajowy oraz Ulisses Erewan. Przed startem sezonu 2015/2016 Papikyan powrócił do Polski i związał się kontraktem z GKS-em Bełchatów.

W ostatnich rozgrywkach Aghvan rozegrał 15 spotkań ligowych i strzelił 4 gole. Część sezonu zawodnik musiał spędzić lecząc kontuzję, której nabawił się podczas spotkania z Rakowem w rundzie jesiennej.

 

Z tej samej kategorii