Dobry znajomy gotów do rywalizacji o pierwszy skład

W sobotę roczny kontrakt z Podbeskidziem, z opcją przedłużenia, podpisał znany z występów m.in. w Piaście Gliwice i Ruchu Chorzów Paweł Oleksy. Przypomnijmy, że pod koniec zeszłego tygodnia piłkarz ten przebywał na testach medycznych w klubie spod Klimczoka.

Pawel Oleksy
 fot. tspodbeskidzie.pl  /  źródło: Materiał prasowy

Strony szybko doszły do porozumienia i 26-letni zawodnik, który najlepiej czuje się na lewej stronie defensywy, parafował umowę. O miejsce w składzie będzie rywalizował z Pawłem Moskwikiem. - Jesteśmy dobrymi znajomymi, chociaż nigdy nie graliśmy w jednej drużynie. Tak się zdarza, że kiedy ma się dużo znajomych, czasami trzeba rywalizować z nimi o miejsce w składzie. Nie zmieni to jednak naszych relacji poza boiskiem. Obaj będziemy walczyć o swoje - powiedział nowy nabytek bielskiego klubu.

 

Rywal do gry w wyjściowym składzie nie jest jedynym znajomym Oleksego w szatni Podbeskidzia. - Z Tomkiem Podgórskim spotkałem się jeszcze w Piaście Gliwice, a z Łukaszem Hanzelem w Zagłębiu Lubin. Później wszyscy graliśmy w Ruchu Chorzów. Z Łukaszem Sierpiną na krótko zetknąłem się w Polkowicach - mówi lewy obrońca, który mierzy wysoko. - Wiem, że Podbeskidzie to stabilny klub z aspiracjami. Liczę na to, że razem stworzymy zespół gotowy do walki o najwyższe cele, a mój pobyt w Bielsku-Białej będzie dłuższy, niż jeden rok, jak wstępnie zakłada umowa - mówi piłkarz, który ma na swoim koncie 91 występów w ekstraklasie. Po raz ostatni z I ligą Oleksy zetknął się jesienią 2014 roku, kiedy był piłkarzem Zagłębia Lubin.

 

Z tej samej kategorii