Stos umów w Podbeskidziu coraz pokaźniejszy

Klub zakontraktował wczoraj kolejnych nowych piłkarzy: Marcina Sierczyńskiego, Miłosza Kozaka i Adriana Rakowskiego (na zdjęciu). Wszyscy rozpoczęli z zespołem letnie zgrupowanie w Zlatych Moravcach na Słowacji.

Zagłębie Lubin Legia Warszawa
 fot. Tomasz Folta  /  źródło: Pressfocus

Wczoraj, z samego rana, drużyna Podbeskidzia wyruszyła spod Klimczoka na 10-dniowe zgrupowanie do Zlatych Moravców na Słowację. Jeszcze przed wyjazdem na letni obóz przygotowawczy kontrakt z Podbeskidziem podpisał Marcin Sierczyński. To 26-letni prawy obrońca, który jest wychowankiem Zagłębia Sosnowiec i w tym klubie spędził niemal całą swoją piłkarską karierę. We wtorek zdecydował się jednak rozwiązać kontrakt przy Kresowaj, wcześniej został wystawiony na listę transferową, a następnego dnia związał się z bielszczanami roczną umową, z opcją przedłużenia. W poprzednim sezonie „Siara” rozegrał 21 spotkań w I lidze i strzelił jednego gola.

 

Kozak na skrzydło
- Długo się nie zastanawiałem. Szybko dopięliśmy szczegóły. W zespole jest kilka znajomych twarzy. W ostatnich dwóch latach dwa raz zajmowałem trzecie miejsce w I lidze. Pora więc zająć pozycję minimum o jedno miejsce wyżej i awansować do ekstraklasy. Wierzę, że uda się to w tym sezonie. Przede mną na prawej stronie obrony w Podbeskidziu grał Robert Gumny i wiem, że radził sobie bardzo dobrze – powiedział tuż po parafowaniu umowy nowy gracz bielskiego zespołu.


Kolejnym zawodnikiem, który dołączył wczoraj do drużyny Jana Kociana jest Miłosz Kozak. Zawodnik ten był testowany przez „górali” w ostatnim czasie, m.in. w sobotniej grze kontrolnej. Poprzedni sezon ten 20-letni skrzydłowy warszawskiej Legii spędził na wypożyczeniu w Wigrach Suwałki. I na tej samej zasadzie, na najbliższy sezon, przeszedł do Podbeskidzia.

 

Rakowski do środka
Ostatnim, ale zdecydowanie najbardziej rozpoznawalnym piłkarzem, który związał się wczoraj z Podbeskidzie, jest Adrian Rakowski. To zawodnik od wielu lat związany z Zagłębiem Lubin, w barwach którego rozegrał m.in. 83 mecze w ekstraklasie. W poprzednim sezonie zaliczył 17 występów na najwyższym poziomie. W czerwcu poinformowano, że klub z Lubina nie przedłuży z nim kontraktu. Następnie piłkarz trenował z Chojniczanką, by wreszcie podpisać roczną umowę, z opcją przedłużenia, z Podbeskidziem. - To poukładany klub i dobra drużyna, z aspiracjami. Myślę, że uda nam się stworzyć coś fajnego. Myślę, że nasz zespół stać na to, aby awansować do ekstraklasy – powiedział tuż po parafowaniu umowy 27-letni środkowy pomocnik.

 

Zaciąg młodzieży

Oprócz nowych zawodników w kadrze na obóz znalazła się dość liczna grupa młodych zawodników. To juniorzy Podbeskidzia, z zespołu, który awansował do CLJ: bramkarz Dominik Kraus, pomocnicy Michał Bury, Kacper Kostorz, Adrian Pindera, Damian Oczko, Szymon Królak i Filip Matuszczyk, a także napastnik Kacper Gach. Już dziś bielski zespół zagra pierwszy sparing na obozie w Zlatych Moravcach. Rywalem będzie FO ŻP Sport Podbrezova, piaty zespół poprzedniego sezonu słowackiej ekstraklasy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00.

 

 

Kadra Podbeskidzia na obóz w Zlatych Moravcach
Bramkarze: Rafał Leszczyński, Wojciech Fabisiak, Dominik Kraus.
Obrońcy: Paweł Moskwik, Mariusz Magiera, Mariusz Malec, Kamil Wiktorski, Marcin Sierczyński, Bartosz Jaroch.
Pomocnicy: Łukasz Hanzel, Szymon Szymański, Adam Deja, Tomasz Podgórski, Łukasz Sierpina, Michał Bury, Dymityr Ilijew, Kacper Kostorz, Szymon Sobczak, Adrian Pindera, Damian Oczko, Szymon Królak, Filip Matuszczyk, Miłosz Kozak, Adrian Rakowski.
Napastnicy: Kacper Gach.

 

Plan sparingów
6 lipca – FO ŻP Sport Podbrezova
8 lipca - FC DAC 1904 Dunajska Streda
12 lipca - MFK Skalica
15 lipca - FC ViOn Zlate Moravce

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~zgredekUżytkownik anonimowy
~zgredek :
No photo~zgredekUżytkownik anonimowy
ciekaw jestem, czy młodzież Podbeskidzia wygra z najgorszym przeciwnikiem polskich piłkarzy na Słowacji czyli Zlaty Bazant. Niestety po wieczornych sparingach z tym przeciwnikiem kondycja i koncentracja słabnia. A Słowacy sobie radzą dobrze
6 lip 17 10:55
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii