W Opolu wariant czesko-słowacki

W przyszłym sezonie barw beniaminka I ligi bronić ma Martin Baran (na zdjęciu). 29-letni Słowak miniony rok spędził w Podbeskidziu Bielsko-Biała, gdzie zdołał jednak rozegrać tylko pięć spotkań. Ostatnie – 24 września.

GKS Katowice - Podbeskidzie Bielsko Biala
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Na więcej nie pozwoliła mu kontuzja. Odbudować ma się w Odrze. Nie można dziś wykluczyć, że opolanie środek obrony opierać będą na... Czechosłowacji. Wcześniej klub zakontraktował doświadczonego stopera z Czech – Vaclava Cvernę, choć trzeba powiedzieć, że ostatnimi czasy niepodważalną pozycję w drużynie miał Mateusz Bodzioch.
Do klubu z ul. Oleskiej trafił już Bartłomiej Maćczak. 19-letni skrzydłowy lub napastnik, który w minionym sezonie Centralnej Ligi Juniorów strzelił 16 goli, został wypożyczony z UKS-u SMS-u Łódź na rok z opcją pierwokupu. Maćczak w sparingu z GKS-em Katowice zdobył ładną bramkę, z kolei w starciu z czeskim SFC Opava wywalczył rzut karny. Trener Mirosław Smyła, dla którego pozyskanie młodzieżowca było jednym z priorytetów, nie miał wątpliwości, wystawiając mu pozytywną cenzurkę.
Dziś Odra rozpoczęła zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim. Tam zespół przebywać będzie przez tydzień. Prosto z obozu uda się na wyjazdowy mecz rundy wstępnej Pucharu Polski ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Wcześniej, w środę, zmierzy się w spotkaniu kontrolnym z Chrobrym Głogów. Dziś podopieczni Mirosława Smyły zremisowali z Zagłębiem Lubin 1:1.

 

Z tej samej kategorii