Kornel Osyra zawodnikiem Miedzi, która wykupiła go z Piasta

Wyjaśniła się przyszłość 24-letniego środkowego obrońcy Piasta Gliwice. Wrócił w rodzinne strony na Dolny Śląsk.

Piast Gliwice - Cracovia
 fot. Rafal Rusek  /  źródło: Pressfocus

Miedź wykupiła z Piasta Gliwice Kornela Osyrę. 24-letni środkowy obrońca podpisał 3-letni kontrakt z legnickim klubem. W minionym sezonie mierzący 190 cm zawodnik rozegrał 31 meczów i zdobył 2 bramki w rozgrywkach Ekstraklasy w barwach Bruk-Betu Termaliki Niecieczy, gdzie był wypożyczony z Gliwic.

Osyra mimo młodego wieku ma już na koncie 92 występy i 6 bramek w Ekstraklasie. Większość z nich w barwach Piasta Gliwice, z którego w minionym sezonie był wypożyczony do klubu z Niecieczy. Tam rozegrał 31 meczów i strzelił 2 bramki. Teraz na zasadzie transferu definitywnego przechodzi do Miedzi. Kontrakt w Legnicy oznacza dla niego powrót na Dolny Śląsk, z którego pochodzi – karierę zaczynał w Brzegu Dolnym. Co ciekawe, był już raz blisko angażu w Miedzi – latem 2012 roku zagrał nawet w sparingu Miedzi z cypryjskim AEK Larnaka (4:5), ale ostatecznie trafił wtedy do Gryfa Wejherowo.

- Cieszę się, że dostałem szansę od Miedzi i że wracam w rodzinne strony. Dam z siebie wszystko i mam nadzieję, że klub będzie ze mnie zadowolony. Wiem, że potencjał drużyny jest bardzo duży jak na 1 ligę i to też zdecydowało, że wybrałem ofertę Miedzi – zależało mi by trafić do dobrze poukładanego klubu, który ma perspektywy walki o najwyższe cele – powiedział nowy obrońca Miedzi.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Wow !!!
Gdzie jest Brzeg Dolny a gdzie Legnica ?
To jak asy z 0netu nazwały mecz Wisły z Termalicą derbami Krakowa a ciężko by je nazwać derbami Małopolski :)))
25 lip 17 06:38 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~MksUżytkownik anonimowy
~Mks :
No photo~MksUżytkownik anonimowy
Brzeg Dolny jest oddalony od Legnicy o 50km.
25 lip 17 10:34
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii