Czwarty z Podlasia przymierzany do Tychów

I-ligowca zasilić ma młodzieżowiec z Jagiellonii Białystok. Paweł Kaczmarczyk jest blisko ekipy z ulicy Edukacji.

U-17 POLSKA - SZWAJCARIA
 /  fot. Paweł Jaskółka  /  źródło: Pressfocus

6 lipca skończył 19 lat, w poprzednim sezonie rozegrał 18 meczów w III lidze, wziął udział w zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim i sparingu z Wartą Poznań (2:1). Teraz wiele wskazuje na to, że jego pobyt w Tychach potrwa dłużej. Paweł Kaczmarczyk ma zostać wypożyczony z Jagiellonii Białystok do GKS-u.

 

Grał tam w rezerwach
- Czynimy poważne starania, aby go pozyskać. Trenuje z nami już dłuższy czas. To boczny pomocnik z dominującą prawą nogą, ale mogący zagrać też równie dobrze na lewym skrzydle – mówi Dietmar Brehmer, II trener drużyny z Tychów.


Kaczmarczyk miniony rok spędził w III-ligowych rezerwach „Jagi”. Będzie już czwartym zawodnikiem z białostockim „rodowodem” na liście nabytków GKS-u - po Michale Fidziukiewiczu, Łukaszu Bogusławskim i Kamilu Zapolniku. Każdy z nich ma za sobą przeszłość w stolicy Podlasia. Kaczmarczyk pochodzi z Kolna, oddalonego od Białegostoku o 100 km.

 

Kluczowy rok Błanika
Tyszanie tego lata byli bardzo aktywny na rynku transferowym, ale i tak są jeszcze skazani na pozyskanie młodzieżowca. Po tym, jak ze statusu tego „wyrośli” zawodnicy z rocznika 1996, który pomogli wywalczyć 2. miejsce w klasyfikacji Pro Junior System – Paweł Florek, Mateusz Grzybek i Wojciech Szumilas – w zespole zrobił się mały problem. W I lidze wymagane jest, by mieć na boisku jednego młodzieżowca i przesądzone jest, że o ile tylko będzie zdrowy, to rolę tego podstawowego pełnić będzie Dawid Błanik. 20-letni prawy pomocnik w poprzednim sezonie zaliczył tylko 10 występów. Żadnego – w pełnym wymiarze czasowym. W lipcu z kolei zdołał rozegrać już po 90 minut w pucharowych starciach w Kołobrzegu i Niepołomicach.


- To będzie dla mnie kluczowy sezon. Został mi ostatni rok młodzieżowca. Później może być różnie. Mam nadzieję, że pokażę, co potrafię i wszystko ułoży się dobrze – zaznacza Błanik.

 

Niewielki wybór
Dopóki nie zostanie sformalizowany pobyt w Tychach Kaczmarczyka, młodzieżowcem nr 2 będzie Nikolas Wróblewski. Tyle że 18-latek to napastnik, a w kolejce do gry na tej pozycji są Fidziukiewicz, Zapolnik i Dawid Rogalski. Z przyczyn zdrowotnych, wyłączony z walki o ligowe punkty jest na razie Jakub Piątek. Z zespołem po nieudanym okresie testów w Rozwoju Katowice trenuje też stoper Mateusz Pańkowski, który miał udać się na wypożyczenie. Otrzymał kilka propozycji, tyle że spoza Śląska, a takie rozwiązanie nie interesuje go z uwagi na szkołę. Biorąc pod uwagę bogactwo wyboru, jakie ma sztab szkoleniowy wśród środkowych obrońców, Pańkowski szans na występy w I lidze nie ma jednak za dużych. W letnich sparingach minuty „złapali” także Piotr Fortuna (rocznik 1998) i Jan Biegański (2002), ale to też melodia przyszłości.

 

Z tej samej kategorii