Michał Fidziukiewicz zawodnikiem GKS-u Tychy!

GKS Tychy dokonał wzmocnienia ataku swojej drużyny. Nowym napastnikiem został były piłkarz Zagłębie Sosnowiec.

Michal Fidziukiewicz
 fot. gkstychy.info  /  źródło: Materiał prasowy

Kontrakt z GKS Tychy podpisał Michał Fidziukiewicz. 26-letni napastnik związał się z tyskim klubem kontraktem do końca czerwca 2019 roku. To dla klubu ważny krok, gdyż Jakub Świerczok zdecydował się na zmianę barw klubowych.

Fidziukiewicz piłkarską karierę rozpoczynał w rodzinnym Białymstoku, gdzie występował w juniorskich drużynach Jagiellonii Białystok. W sezonie 2008/09 zaliczył debiut w ekstraklasie, a dotychczas w barwach białostockiego klubu rozegrał dziesięć spotkań na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

Oprócz występów w Jadze, reprezentował również Ruch Wysokie Mazowieckie, Dąb Dąbrowa Białostocka i Gryf Wejherowo. Rozgrywki 2013/2014 i 2014/2015 spędził za granicą, imponując skutecznością w belgijskim Koninklijke Bocholter VV. W ciągu dwóch lat gry w tej drużynie zaliczył 61 meczów i strzelił 34 bramki.

- Michał miał kilka propozycji z innych klubów, ale nasza oferta i wizja klubu najbardziej przypadła mu do gustu. Jest to zawodnik, który doskonale potrafi odnaleźć się w polu karnym rywali, a jego dodatkowym atutem jest uderzenie z dystansu. W swoich zespołach był wyróżniającym się piłkarzem, w sezonie 2015/16 dla Zagłębia Sosnowiec zdobył aż 14 bramek. Jestem przekonany, że w Tychach jeszcze poprawi ten wynik - mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyskiego Sportu S.A.

Ostatnie dwa lata Michał Fidziukiewicz spędził w Zagłębiu Sosnowiec. W minionym sezonie w 15 spotkaniach Nice 1 Ligi zdobył cztery gole, w tym jednego w meczu z GKS Tychy.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~ottoUżytkownik anonimowy
~otto :
No photo~ottoUżytkownik anonimowy
co wyprawiają ci debile z dyr. stankiem na czele niedługo to nie będzie kim grać jak w ruchu
17 cze 17 14:48 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii