23-letni napastnik ze Szwecji zawodnikiem GKS Tychy!

Mający bardzo dobre warunki fizyczne piłkarz wzmocnił atak pierwszoligowca. Na razie na pół roku, ale z możliwością przedłużenia umowy.

Erik Toernros
 fot. gkstychy.info  /  źródło: Materiał prasowy

Szwedzki napastnik Erik Törnros został nowym zawodnikiem GKS Tychy. 23-latek podpisał z tyskim klubem kontrakt do końca czerwca 2018 roku, z możliwością jego przedłużenia.

Rosły piłkarz, bo mierzący 193 centymetry swoją karierę rozpoczynał w macierzystym klubie Gefle IF. Następnie przeniósł się do IK Brage, gdzie w 23 meczach zdobył cztery bramki.

Latem 2015 roku trafił do Dalkurd FF i przez blisko półtorej roku gry rozegrał 31 spotkań, strzelając przy tym dziewięć bramek.

Runda jesienna obecnego sezonu to udany okres dla byłego gracza reprezentacji Szwecji do lat 17 i 19. Törnros został wypożyczony do grającego w fińskiej ekstraklasie PS Kemi i w 13 ligowych meczach strzelił aż osiem bramek.

- To zawodnik o świetnych warunkach fizycznych, który doskonale potrafi odnaleźć się w polu karnym rywali. Erik jest piłkarzem, który dawał dużo jakości w drużynach, w których występował, o czym świadczą m.in. dobre statystyki. Jego zakontraktowanie bez wątpienia wzmocni konkurencję w linii ataku - mówi Grzegorz Bednarski, Prezes Zarządu Tyski Sport S.A.

Z końcem 2016 roku jego wypożyczenie dobiegło końca, a kilka dni temu rozwiązał z kolei obowiązującą umowę z Dalkurd FF, dzięki czemu do tyskiej drużyny trafił jako wolny zawodnik.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~fabbioUżytkownik anonimowy
~fabbio
No photo~fabbioUżytkownik anonimowy
do ~Ile w końcu :
No photo~Ile w końcu Użytkownik anonimowy
1 lut 17 18:13 użytkownik ~Ile w końcu napisał
Pół roku czy półtora?
Półtora...
1 lut 17 18:53
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Ile w końcu Użytkownik anonimowy
~Ile w końcu :
No photo~Ile w końcu Użytkownik anonimowy
Pół roku czy półtora?
1 lut 17 18:13
Liczba głosów:0
0%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii