Młody napastnik sprawdził się i podpisał umowę

Trenujący z drużyną GKS-u Tychy od kilkunastu dni 20-letni Dawid Rogalski, parafował w Grodzisku Wielkopolskim kontrakt, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2019 roku.

Dawid Rogalski
 fot. gkstychy.info  /  źródło: Materiał prasowy

Urodzony w 1996 roku gracz w wieku 5 lat wraz ze swoją rodziną przeprowadził się do Anglii i tam rozwijał swoją piłkarską karierę. Ostatnie kilka sezonów spędził w Maidenhead United FC, gdzie w minionych rozgrywkach występował w drużynie U-21.

- Dawid to niezwykle utalentowany i bramkostrzelny zawodnik. Jego mocnym atutem jest nienaganna technika oraz bardzo dobrze ułożona lewa noga. Doświadczenie i nauka, które zdobył w Anglii na pewno zaprocentują na boiskach Nice 1 Ligi. Przed podpisaniem kontraktu chcieliśmy dokładnie mu się przyjrzeć. W treningach i sparingowym meczu z Wartą Poznań zaprezentował się bardzo dobrze, dlatego podjęliśmy decyzję o podpisaniu z nim umowy - mówi Grzegorz Bednarski, prezes Zarządu Tyski Sport S.A.

Rogalski na zajęciach tyskiego zespołu pojawił się tuż przed wyjazdem na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego. Obecnie przebywa z „Trójkolorowymi” na obozie, a wczoraj rozegrał 45 minut w sparingowym spotkaniu z Wartą Poznań.

 

Z tej samej kategorii