W GieKSie zmiany będą znaczne

Przy Bukowej chcą zatrzymać Mateusza Abramowicza i Mikołaja Lebedyńskiego. Klub latem zamierza sprowadzić 5-6 nowych graczy.

GKS Katowice - Drutex Bytovia Bytow
 /  fot. Rafal Rusek  /  źródło: Pressfocus

W środę drużynę przejął Piotr Mandrysz. - Nie chcę robić rewolucji, ale czasami życie wymusza pewne zmiany. W każdym klubie, w którym pracowałem, działałem tak, aby uzupełnić kadrę o dwa, trzy ogniwa. Tyle, że w Katowicach dojdzie do większych przetasowań, z racji tego, że cel, jaki drużyna miała postawiony, nie został zrealizowany. Lista życzeń? Na to można sobie pozwolić w radiu. Są zawodnicy, którym 30 czerwca wygasają kontrakty i niektórymi z nich jesteśmy zainteresowani – podkreśla trener, który nie wymienia nazwisk. - Szukamy też wzmocnień na pozycjach, na których są braki. Zobaczymy, jakie będziemy mieli możliwości i kogo uda nam się pozyskać – dodaje Mandrysz.

 

Kadra coraz szczuplejsza
Na wtorkowym, pierwszym treningu, po letniej przerwie, nie pojawią się Krzysztof Wołkowicz, Sławomir Duda i Maciej Bębenek. Klub na początku miesiąca ogłosił, że nie przedłuży z nimi umów. Po okresie wypożyczeń wrócili do swoich klubów Igor Sapała (Piast Gliwice) i Kamil Jóźwiak (Lech Poznań). W kadrze jest jeszcze 6 zawodników, którzy mają kontrakty do 30 czerwca. Są to Mateusz Abramowicz, Alan Czerwiński, Oliver Praznovsky, Tomasz Wisio, Łukasz Pielorz i Mikołaj Lebedyński. Kto z nich opuści Bukową? Czerwiński zostanie graczem Zagłębia Lubin. Prawy obrońca w tym tygodniu zwiąże się z „Miedziowymi” ważny od 1 lipca. Z naszych informacji wynika, że klub nie przedłuży kontraktów z Praznovskym oraz Wisio, którzy w minionej rundzie spisywali się poniżej oczekiwań. Rozczarował zwłaszcza 34-letni Wisio, mający za sobą lata gry za granicą. GieKSa pozbywa się głównie graczy drugiego szeregu. Nie wiadomo także, czy w zespole pozostanie Pielorz.

 

Dwóch chcą zatrzymać
Ofertę nowego kontraktu otrzymał za to Abramowicz. 24-letni bramkarz rozegrał sporo dobrych spotkań w minionym sezonie. GKS chce też zatrzymać Lebedyńskiego. Napastnik wrócił po wypożyczeniu do Wisły Płock, ale w tym tygodniu ekstraklasowiec ogłosił, że gracz otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu klubu. Poza tym w Katowicach zamierzają zatrudnić 5-6 nowych graczy oraz wprowadzić do nowego zespołu kilku młodych zawodników. Kadra ma liczyć około 22-23 piłkarzy. Poszukiwani są stoperzy, boczni defensorzy, środkowi pomocnicy oraz skrzydłowi.

 

 

Tym piłkarzom wygasają pod koniec czerwca umowy
Mateusz Abramowicz - bramkarz
Alan Czerwiński - obrońca
Oliver Praznovsky - obrońca
Tomasz Wisio - obrońca
Łukasz Pielorz - pomocnik
Mikołaj Lebedyński - napastnik

 

Komentarze (7)

Napisz komentarz
No photo
No photo~silesianfanUżytkownik anonimowy
~silesianfan :
No photo~silesianfanUżytkownik anonimowy
Według mnie Mateusz Abramowicz powinien zostać bo brak przynajmniej poprawnego zmiennika, Nowak ma już chyba najlepsze czasy za sobą, bardzo słabe występy i podejmuje złe wybory. Z Olivierem Praznovsky powinni się pożegnać bo tyle baboli co facet robi a poza tym tak niepewnego obrońcy w 1 lidze ciężko szukać.
Jeśli chodzi o Tomka Wisio to poniżej oczekiwań, motorycznie trochę odstaje i nie wiem czy może się GieKSie przydać.
Lebedyński powinien zostać bo raczej nie uda nam się znaleźć lepszego napastnika na rynku piłkarskim tylko trzeba go dobrze ustawić, musi mieć z kim grać bo zastawić się potrafi. A co myślicie o pozostaniu Pielorza? Cieżko mi coś o nim powiedzieć.
17 cze 17 20:37 | ocena:78%
Liczba głosów:9
78%
22%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Siemce1964Użytkownik anonimowy
~Siemce1964 :
No photo~Siemce1964Użytkownik anonimowy
A o napastnikach zapomnieli ?? Potrzbne jest pozadne zadlo
17 cze 17 19:19 | ocena:100%
Liczba głosów:6
100%
0%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~antyruszekUżytkownik anonimowy
~antyruszek :
No photo~antyruszekUżytkownik anonimowy
walić chopa z niebieskiego ochojca
17 cze 17 21:31 | ocena:100%
Liczba głosów:10
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii