W GieKSie zmiany będą znaczne

GKS Katowice - Drutex Bytovia Bytow
 /  fot. Rafal Rusek  /  źródło: Pressfocus

Przy Bukowej chcą zatrzymać Mateusza Abramowicza i Mikołaja Lebedyńskiego. Klub latem zamierza sprowadzić 5-6 nowych graczy.

W środę drużynę przejął Piotr Mandrysz. - Nie chcę robić rewolucji, ale czasami życie wymusza pewne zmiany. W każdym klubie, w którym pracowałem, działałem tak, aby uzupełnić kadrę o dwa, trzy ogniwa. Tyle, że w Katowicach dojdzie do większych przetasowań, z racji tego, że cel, jaki drużyna miała postawiony, nie został zrealizowany. Lista życzeń? Na to można sobie pozwolić w radiu. Są zawodnicy, którym 30 czerwca wygasają kontrakty i niektórymi z nich jesteśmy zainteresowani – podkreśla trener, który nie wymienia nazwisk. - Szukamy też wzmocnień na pozycjach, na których są braki. Zobaczymy, jakie będziemy mieli możliwości i kogo uda nam się pozyskać – dodaje Mandrysz.

 

Kadra coraz szczuplejsza
Na wtorkowym, pierwszym treningu, po letniej przerwie, nie pojawią się Krzysztof Wołkowicz, Sławomir Duda i Maciej Bębenek. Klub na początku miesiąca ogłosił, że nie przedłuży z nimi umów. Po okresie wypożyczeń wrócili do swoich klubów Igor Sapała (Piast Gliwice) i Kamil Jóźwiak (Lech Poznań). W kadrze jest jeszcze 6 zawodników, którzy mają kontrakty do 30 czerwca. Są to Mateusz Abramowicz, Alan Czerwiński, Oliver Praznovsky, Tomasz Wisio, Łukasz Pielorz i Mikołaj Lebedyński. Kto z nich opuści Bukową? Czerwiński zostanie graczem Zagłębia Lubin. Prawy obrońca w tym tygodniu zwiąże się z „Miedziowymi” ważny od 1 lipca. Z naszych informacji wynika, że klub nie przedłuży kontraktów z Praznovskym oraz Wisio, którzy w minionej rundzie spisywali się poniżej oczekiwań. Rozczarował zwłaszcza 34-letni Wisio, mający za sobą lata gry za granicą. GieKSa pozbywa się głównie graczy drugiego szeregu. Nie wiadomo także, czy w zespole pozostanie Pielorz.

 

Dwóch chcą zatrzymać
Ofertę nowego kontraktu otrzymał za to Abramowicz. 24-letni bramkarz rozegrał sporo dobrych spotkań w minionym sezonie. GKS chce też zatrzymać Lebedyńskiego. Napastnik wrócił po wypożyczeniu do Wisły Płock, ale w tym tygodniu ekstraklasowiec ogłosił, że gracz otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu klubu. Poza tym w Katowicach zamierzają zatrudnić 5-6 nowych graczy oraz wprowadzić do nowego zespołu kilku młodych zawodników. Kadra ma liczyć około 22-23 piłkarzy. Poszukiwani są stoperzy, boczni defensorzy, środkowi pomocnicy oraz skrzydłowi.

 

 

Tym piłkarzom wygasają pod koniec czerwca umowy
Mateusz Abramowicz - bramkarz
Alan Czerwiński - obrońca
Oliver Praznovsky - obrońca
Tomasz Wisio - obrońca
Łukasz Pielorz - pomocnik
Mikołaj Lebedyński - napastnik

 

Z tej samej kategorii