19-letni pomocnik na trzy lata w koszulce Piasta

Klub z Gliwic najwyraźniej stawia na młodych zawodników. Tym razem na dłużej przy Okrzei będzie grał utalentowany pomocnik.

Cracovia Krakow - Piast Gliwice
 fot. Wojciech Włoch  /  źródło: Pressfocus

Patryk Dziczek podpisał nowy wieloletni kontrakt z Piastem Gliwice. 19-letni pomocnik związał się z Okrzei do 30 czerwca 2020 roku.

- Podpisem pod tym kontraktem chciałem pokazać, że od małego jestem mocno związany z Piastem. Chcę w Gliwicach grać jak najlepiej i zostawiać serce na boisku, bo to mój klub. Bardzo się cieszę, że związaliśmy się długą umową, bo ona przybliży mnie do realizacji moich celów. Trzy lata to odpowiedni okres, aby wypracować sobie mocną pozycję w zespole, stać się ważnym zawodnikiem w drużynie. Wiem, że czeka mnie ciężka praca, ale chcę iść w ślady Radka Murawskiego - powiedział młody zawodnik po złożeniu podpisu.

Patryk Dziczek jest wychowankiem Piasta. Przez wiele lat występował w drużynach młodzieżowych, a 5 czerwca 2015 roku zadebiutował w pierwszym zespole. Zagrał wówczas 45 minut w spotkaniu 37. kolejki ekstraklasy z Cracovią.

Na swoje kolejne występy w najwyższej klasie rozgrywkowej musiał czekać niespełna dwa lata. W niedawno zakończonym sezonie zagrał dwa razy. W spotkaniu z Wisłą Płock wszedł z ławki rezerwowych, a w meczu z Cracovią rozegrał pełne 90 minut.

 

Z tej samej kategorii