Już oficjalnie Konstantin Vassiljev na trzy lata w Piaście Gliwice!

- Wierzę, że czeka nas dobry sezon i cieszę się, że będę brał w tym udział - powiedział pomocnik Piasta Gliwice.

Konstantin Vassiljev
 fot. piast-gliwice.eu  /  źródło: Materiał prasowy

Tak jak przewidywaliśmy nowym zawodnikiem Piasta Gliwice został Konstantin Vassiljev. Estończyk podpisał kontrakt, który zwiąże go z Okrzei do 30 czerwca 2020 roku.

- Wracam do Piasta Gliwice i mam nadzieję, że ten powrót będzie udany. Wierzę, że czeka nas dobry sezon i cieszę się, że będę brał w tym udział oraz pokaże się z najlepszej strony. Miałem pozytywne relacje z klubem, kibicami i miastem. To było dwa lata temu, ale zostawiło miły ślad, więc myślałem o tym wracając do Gliwic - powiedział Konstantin Vassiljev po podpisaniu kontraktu z Piastem.

To druga przygoda Vassiljeva z Niebiesko-Czerwonymi. Wcześniej występował w Gliwicach w sezonie 2014/15. W tym czasie w barwach Piasta rozegrał 28 spotkań, w których zdobył sześć bramek oraz zanotował pięć asyst.

- Od początku wiedzieliśmy, że nie jesteśmy w stanie rywalizować z innymi jeśli chodzi o wysokość wynagrodzenia Konstantina Vassiljeva. Daliśmy więc coś na czym mu zależało - spokój, że ma dobrą drużynę na dłuższy okres i elastyczność w kwestii terminu zawarcia umowy. Do tego mieliśmy handicap w postaci znanego mu klubu, spokojnego miejsca do mieszkania i możliwości funkcjonowania w dużej aglomeracji. A ponadto miejsce, w którym bardzo wielu ludzi Kostię szanuje, uwielbia i wspomina - jak się okazało, to były dla niego istotne argumenty - powiedział Łukasz Piworowicz, dyrektor sportowy Piasta.

Ostatnie dwa lata Estończyk spędził w Jagiellonii Białystok, z którą zdobył wicemistrzostwo Polski. W zespole z Podlasia zagrał 73 mecze. Strzelił w nich 20 goli, a 25 razy zaliczył ostatnie podanie przy trafieniach kolegów.

 

Komentarze (7)

Napisz komentarz
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Kto by dał dziadkowi trzyletni kontrakt?Klub na wikcie podatnika z prezesem z bumaru!Z Jagą się nie dogadał tylko ze względu na długość kontraktu.Ale w końcu znalazł frajera i teraz praktycznie do koca kariery ma kasę i może grzać trybuny!Po co sie starać?!
3 lip 17 18:31 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
do ~Janek:
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
3 lip 17 18:31 użytkownik ~Janek napisał
Kto by dał dziadkowi trzyletni kontrakt?Klub na wikcie podatnika z prezesem z bumaru!Z Jagą się nie dogadał tylko ze względu na długość kontraktu.Ale w końcu znalazł frajera i teraz praktycznie do koca kariery ma kasę i może grzać trybuny!Po co sie sta
I jeszcze jedno. Boszeeee jaki Piast jest gupi. I ja im kiedys kibicowalem. Górnik to ma drimtim. Zobaczycie ze z tych młodych przystojnych chłopaczków w dodatków Polaków zrobi się druzyna na Majstra. O co zakład?
3 lip 17 19:05 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~WojtekUżytkownik anonimowy
~Wojtek :
No photo~WojtekUżytkownik anonimowy
Kostia KING zalatwic soboe 3 letni kontrakt w tym wieku ale podobno kontrkat ten sposoruje ubojnia drobiu
3 lip 17 19:11 | ocena:67%
Liczba głosów:3
67%
33%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii