Nowe kontrakty dla perspektywicznych młodzieżowców

Piast Gliwice myśli o przyszłości. Dwaj młodzi piłkarze podpisali nowe kontrakty, które na dłużej związują ich z klubem.

Piast
 fot. piast-gliwice.eu  /  źródło: Materiał prasowy

Łukasz Krakowczyk i Tomasz Okraszewski przedłużyli swoje umowy z Piastem Gliwice. Obaj związali się z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2020 roku. Klub zapewnił sobie opcję przedłużenia obu umów o kolejne dwa lata.

- Podpisaliśmy kontrakty z kolejnymi młodymi zawodnikami. Są to piłkarze, którzy od niedawna trenują z pierwszą drużyną, a także udali się na zgrupowanie do Opalenicy, gdzie przygotowywali się do sezonu. Liczymy na ich grę w perspektywie kolejnych lat i wierzymy, że powiedzie się im w dorosłej piłce - powiedział Łukasz Piworowicz, dyrektor sportowy Piasta.

Krakowczyk trafił do Gliwic w lipcu 2015 roku z Odry Wodzisław Śląski. W ostatnim sezonie był czołową postacią drużyny występującej w Centralnej Lidze Juniorów. W rozgrywkach zdobył 18 bramek i dzięki temu zakończył je z tytułem króla strzelców.

- Jestem bardzo zadowolony, że mogłem podpisać kontrakt z Piastem. Przyszedłem tutaj dwa lata temu, ale od dziecka marzyłem o grze w tym klubie - powiedział Łukasz Krakowczyk po podpisaniu kontraktu. Dobra postawa Krakowczyka nie przeszła bez echa. Młody napastnik został włączony do kadry pierwszego zespołu i zadebiutował na boiskach ekstraklasy w spotkaniu z Cracovią.

Zadowolenia nie ukrywał również Tomasz Okraszewski. - Ogromnie się cieszę, ponieważ pracowałem na to od małego. Ostatni okres nie był dla mnie łatwy. Długo leczyłem kontuzję, ale spełniłem swój pierwszy cel. Nie pozostaje mi nic innego niż dalej ciężko trenować, aby zadebiutować w pierwszej drużynie - powiedział młody pomocnik.

19-letni pomocnik przyszedł do Piasta w tym samym czasie, co Krakowczyk. Wcześniej także grał w Odrze Wodzisław Śląski. W poprzednim sezonie rozegrał jedynie 12 spotkań na boiskach Centralnej Ligi Juniorów. Przez większą część rozgrywek musiał pauzować z powodu kontuzji. - Nie mogłem grać przez osiem miesięcy. Leczenie trwało długo, ale w końcu się udało i mogłem wrócić na ostatni mecz rozgrywek. Teraz jest już wszystko w porządku - dodał Okraszewski.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~piastol z oś. KopernikaUżytkownik anonimowy
~piastol z oś. Kopernika :
No photo~piastol z oś. KopernikaUżytkownik anonimowy
Boszeeee, co za pryszczate ryje, błeeeeee........
10 lip 17 21:05 | ocena:100%
Liczba głosów:4
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
~kibic :
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
A gdzie wychowankowie..... Jedyny Radek i jeszcze opaske kapitana mu zabierają. Wstyd . Skandal.
11 lip 17 10:42
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
O Q-wawa. hehe.... ale twarzowcy, buhahahahh.....
10 lip 17 19:25 | ocena:100%
Liczba głosów:4
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii