Dobra gra zaowocowała nowym kontraktem

Denis Gojko podpisał nowy kontrakt z Piastem Gliwice, który będzie obowiązywał od 1 lipca 2017 roku do 30 czerwca 2020 roku. Umowa zawiera również opcję przedłużenia jej przez klub o kolejne dwa lata.

Piast Gliwice - Slask Wroclaw
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

- Aktualny kontrakt wiązał Denisa Gojko do 30 czerwca bieżącego roku i zawierał opcję automatycznego przedłużenia umowy po wystąpieniu przez zawodnika w pięciu spotkaniach Lotto Ekstraklasy. Pomimo tego, klub zdecydował o zaoferowaniu Denisowi wieloletniej umowy, doceniając piłkarski potencjał zawodnika oraz biorąc pod uwagę fakt, że jest naszym wychowankiem - powiedział Łukasz Piworowicz, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że klub zdecydował się podpisać ze mną nową umowę. Jest to dla mnie motywacją do dalszej pracy. Cieszę się, że to właśnie w Piaście będę zdobywał większe doświadczenie i będę miał szanse na kolejne występy w Lotto Ekstraklasie. Będę ciężko trenował, żeby zostać w klubie na jeszcze dłużej - powiedział Denis Gojko po złożeniu podpisu.

Gojko jest wychowankiem Piasta Gliwice. Od 2012 roku reprezentował barwy drużyn młodzieżowych, a 5 maja bieżącego roku zadebiutował w barwach pierwszego zespołu. Młody skrzydłowy wszedł na boisko w 86. minucie meczu ze Śląskiem Wrocław. Od tego czasu trener Dariusz Wdowczyk stawiał na niego coraz częściej i wpuszczał do gry z ławki rezerwowych w spotkaniach z Zagłębiem Lubin oraz Ruchem Chorzów, w którym zanotował asystę. W starciu z Górnikiem Łęczna po raz pierwszy wystąpił w pierwszym składzie Niebiesko-Czerwonych. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, ponieważ już w dziewiątej minucie zdobył swojego debiutanckiego gola na boiskach Lotto Ekstraklasy.

- W pierwszych trzech meczach byłem bliski strzelenia gola. Cieszę się, że trener dał mi szansę występu od pierwszej minuty. Myślę, że tą bramką w jakimś stopniu odpłaciłem się za zaufanie - dodał Gojko. - To niesamowite uczucie, gdy kibice na Okrzei skandują moje nazwisko. Jestem stąd, z Szobiszowic, więc jest to dla mnie coś wyjątkowego - przyznał 19-latek.

Wcześniej Gojko występował w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów, gdzie był jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników. W tym sezonie CLJ 19-latek rozegrał 22 spotkania, w których zdobył 12 bramek.

 

Z tej samej kategorii