20-letni obrońca nowym zawodnikiem Piasta Gliwice

Do Piasta Gliwice trafił Bartosz Waleńcik. Barw nowego klubu będzie bronił do końca czerwca 2020 roku.

Piast
 fot. piast-gliwice.eu  /  źródło: Materiał prasowy

20-letni obrońca podpisał kontrakt, który zwiąże go z Okrzei 20 do 30 czerwca 2020 roku. Klub zapewnił sobie również opcję przedłużenia umowy o kolejne dwa lata.

Nowy zawodnik Piasta nie ukrywał radości z powodu związania się z Piastem umową. - Jestem bardzo szczęśliwy, że dostałem taką możliwość. Teraz czekają mnie dwa tygodnie urlopu, a później powrót do klubu i okres przygotowawczy. Mam zamiar pokazać, że stać mnie na występy w Lotto Ekstraklasie - powiedział Bartosz Waleńcik po podpisaniu kontraktu z klubem.

- Bartosz Waleńcik to jeden z najzdolniejszych polskich środkowych obrońców młodego pokolenia. Obserwowaliśmy go od kilkunastu miesięcy. Jak każdy zawodnik w tym wieku ma jeszcze nad czym pracować, ale wierzymy, że najbliższe lata to będzie czas jego harmonijnego rozwoju. Zakontraktowanie Waleńcika jest realizacją zapowiedzianej polityki systematycznego przygotowywania się do ewentualnej zmiany pokoleniowej, która może dokonać się po zakończeniu sezonu 2017/2018 - skomentował dyrektor sportowy Piasta Łukasz Piworowicz.

Waleńcik urodził się 24 sierpnia 1996 roku w Łodzi. Mierzący 193 cm środkowy obrońca był uczniem tamtejszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W sezonie 2013/14 występował w ŁKS-ie Łódź, a po roku przeniósł się do Siarki Tarnobrzeg. Przez trzy lata w ekipie Siarkowców rozegrał łącznie 80 spotkań. Zdobył w nich dwie bramki.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~PGUżytkownik anonimowy
~PG :
No photo~PGUżytkownik anonimowy
Eeee tam, jak nie ma jeszcze żadnej dziary to nie jest piłkarzem na E-klase.
13 cze 17 20:52 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii