Josip Barisić wiosną będzie grał w barwach Arki Gdynia

Do zespołu Arku Gdynia dołączył Josip Barisić, napastnik ostatnio występujący w drużynie Piasta Gliwice. Piłkarz jest już z Arką na zgrupowaniu na Cyprze. Od związania się z Arką umową dzieli Chorwata pozytywne przejście badań medycznych.

Sam Josip Barisić o swojej zmianie klubu powiedział: - Ja pierwszy raz usłyszałem o możliwości przejścia do Arki zaraz po świętach Bożego Narodzenia. Moja sytuacja w Piaście była skomplikowana, więc brałem pod uwagę możliwość zmiany otoczenia. Zatem gdy pojawiła się taka propozycja, zaczęliśmy rozmawiać.Zacząłem od tego, że sprawdziłem jacy zawodnicy tu grają, gdzie grali wcześniej itp. Oczywiście większość znałem już wcześniej z boiska, jak chociażby Damiana Zbozienia. Zapadł mi w pamięć także Miroslav Bożok – to bardzo dobry zawodnik. Nie analizowałem natomiast, jak zespół gra. Teraz wszystko poznaję, uczę się ustawienia i taktyki. Będę chciał jak najszybciej się do tego dostosować.

Jakby udało mi się powtórzyć taką rundę, jaką miałem w Zawiszy Bydgoszcz, to byłoby super. Chciałbym pomóc Arce, aby po 30 kolejkach znalazła się w górnej ósemce ligi. Myślę, że to byłby naprawdę dobry wynik.

 

 

Chorwat ostatnie półtora roku spędził w Piaście Gliwice. W sezonie 2015/16 zanotował 34 występy, w których zdobył 11 goli. Minionej jesieni na boisku pojawił się 11 razy i zdobył jedną bramkę.

Zanim Barisić trafił do Gliwic, w polskiej lidze zadebiutował w barwach Zawiszy Bydgoszcz, gdzie wiosną 2015 roku w 18 meczach zaliczył 8 trafień.

Josip Barisić urodził 14 listopada 1986 roku w Osijeku. Mierzy 186 cm przy wadze ok. 80 kg. Od związania się z Arką umową dzieli Chorwata pozytywne przejście badań.

 

Z tej samej kategorii