Trzecie podejście Słowaka, czyli w Bytomiu wciąż chcą walczyć o utrzymanie

Bytomianie - po niedawnym ciosie, jakim była kara Komisji Licencyjnej PZPN, na mocy której stracili kolejne w tym sezonie 4 punkty - poszukują uzupełnień składu, mogących ponownie ożywić nadzieje na skuteczną walkę o pozostanie w II lidze (do bezpiecznego miejsca tracą już 9 „oczek”).

STADION POLONII BYTOM
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: presschicago

Stąd m.in. zamiar zakontraktowania Przemysława Szkatuły, którego wciąż jednak wiąże umowa z Karpatami Krosno. Trzecioligowiec byłby skłonny ją rozwiązać, ale... po zrzeczeniu się przez gracza (sporej) części zaległości, jakie ma wobec niego klub z Podkarpacia. No i mamy pat, bo poloniści tej ewentualnej straty nie są w stanie zawodnikowi zrekompensować.


Dziś w gierce wewnętrznej zaprezentować się mają dwaj obcokrajowcy. To 29-letni czeski pomocnik Vaclav Jeżdik (jesienią bez klubu, wiosną - w słowackim Sport Podbrezova) oraz niespełna 31-letni Słowak, Peter Basista.

 

- To już jego kolejne „podejście” do Polonii - przypomina sobie dyrektor sportowy klubu, Tomasz Kupijaj. Stoper, mający za sobą grę m.in. w ekstraklasowym zespole z Koszyc, sprawdzany był w Bytomiu wiosną 2010 (niebiesko-czerwoni grali jeszcze wtedy w elicie!), a także w lutym ubiegłego roku. W obu przypadkach do podpisania umów jednak nie doszło.
 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~SYUżytkownik anonimowy
~SY :
No photo~SYUżytkownik anonimowy
nie brac szkatuly on jest tylko pazerny na kase a grajek z niego cienki
25 sty 17 10:46 | ocena:75%
Liczba głosów:4
75%
25%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~MiśUżytkownik anonimowy
~Miś :
No photo~MiśUżytkownik anonimowy
Kupijaj ty to się lepiej wogole nie wypowiadaj oszuscie!
26 sty 17 20:00
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii