Jeszcze jedna rewolucja? W utrzymaniu Polonii pomóc mają zabrzanie

Piłkarze niebiesko-czerwonych od poniedziałku rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Biorąc pod uwagę serię grudniowych sparingów, w których trener Andrzej Orzeszek przyglądnął się kilkunastu potencjalnym kandydatom do gry przy Olimpijskiej, spodziewać się można sporych zmian w kadrze Polonii. Zresztą pozycja bytomian w tabeli też wymusza szukanie większej jakości.

Gornik Zabrze - Pogon Siedlce
 /  fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Długa jest lista tych, których polonijni działacze i sztab szkoleniowy chcieliby wiosną widzieć przy Olimpijskiej. Otwierają ją zawodnik już trenujący pod okiem Andrzeja Orzeszka, czyli Daniel Barbus (Puszcza Niepołomice). - Wypożyczenie z Górnika Zabrze do Puszczy Niepołomice właśnie mu się skończyło. Teraz miałby trafić na wypożyczenie do nas. Właściwie... jedną nogą już u nas jest - uśmiecha się dyrektor sportowy Polonii, Tomasz Kupijaj.

 

Bytomianie chcą zresztą szerzej sięgnąć do zasobów ludzkich pierwszoligowca z Roosevelta: zainteresowani są bowiem również 19-letnim pomocnikiem, Bartoszem Pikulem (jesienią trzy mecze w I lidze) oraz 26-letnim napastnikiem, Szymonem Skrzypczakiem. Ten ostatni ma nawet doświadczenie ekstraklasowe w Górniku, a jesienią zaliczył 14 meczów na jej zapleczu; przegrywa jednak rywalizację o miejsce w ataku zabrzan z Davidem Ledeckim i Igorem Angulo.


Tych dwóch piłkarzy - na razie - jeszcze na treningach Polonii nie ma. Jest Przemysław Szkatuła (o czym już informowaliśmy), jest sprawdzany w jednym z grudniowych sparingów Krzysztof Zaremba (jesienią Iskra Klecza Dolna), a także Mateusz Lebek trzecioligowych Szombierek.


Do zespołu Andrzeja Orzeszka wkrótce dołączyć mają Takesure Chinyama i Dzikamai Gwaze. Eksreprezentanci Zimbabwe, którzy w grudniu wystąpili w sparingach Polonii z - odpowiednio - Zagłębiem Sosnowiec i Podbeskidziem Bielsko-Biała, na okres świąteczno-noworoczny wybrali się do ojczyzny. - Ale już w poniedziałek trenować mają z nami - zapewnia Tomasz Kupijaj. Zapewne po weekendzie treningi wznowią też Marcin Lachowski i Marek Szyndrowski, których w tych dniach do łóżka złożyła grypa.

 

Komentarze (5)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Polonia1920:
No photo~Polonia1920Użytkownik anonimowy
12 sty 17 12:26 użytkownik ~Polonia1920 napisał
szrot z zabrza nam nie pomoże w utrzymaniu
A ja wam życzę jak najlepiej, powodzenia.
13 sty 17 21:13 | ocena:100%
Liczba głosów:4
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~KolanijoUżytkownik anonimowy
~Kolanijo :
No photo~KolanijoUżytkownik anonimowy
Co to za polityka transferowa w klubie, pozbyc sie Kopacza, Pikula i Armina swiadczy o krotkowrocznosci zarzadu i pozostawienia klubu w tej lidze na lata, tak sie nie buduje druzyny, tak sie ja rozbija.
14 sty 17 21:06 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~kornekUżytkownik anonimowy
~kornek :
No photo~kornekUżytkownik anonimowy
Skrzypczaka niech biorą jak najszybciej blokuje tylko miejsce a Pikula niech zostawią w spokoju.
14 sty 17 20:19 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii